"חלוץ 9 אמיתי": במכבי ת"א מתרשמים מאלכסנדר פשיץ'

שביעות רצון אצל האלופה גם מגולסה אחרי ה-1:1 מול ויאריאל. החלוץ הסרבי זכה למירב השבחים ומתחיל להתאקלם גם חברתית. גלזר בספק לכפ"ס. מו"מ עם דניאל פרץ להארכה

תומר לוי
תומר לוי  27.11.20 - 07:03
תחילת כתבה

שביעות רצון גדולה במכבי ת"א מהנקודה מול ויאריאל (1:1) שהשאירה את הצהובים בעמדת זינוק טובה, שני מחזורים לסיום שלב הבתים בליגה האירופית. המאמן יורגוס דוניס, שזכה למחמאות בעקבות ההופעה, לא התבייש לומר בסיום: "הגיע לנו לנצח". גם הוא מבין שמכבי מתחילה להתחבר ולצבור מומנטום. אייל גולסה, שבלט, קיבל הרבה מחמאות.

דוניס חילק את התקופה לשני חלקים: "יש את הקבוצה שלפני הקורונה ויש את זו שאחרי. כשחזרו כל השחקנים, אפשר היה לעבוד עם כולם ורואים את התוצאות בשטח. כבר מול מכבי חיפה שיחקנו 65 דקות טובות ואנחנו ממשיכים קדימה". המאמן דרש במחצית מהשחקנים שלו: "תצאו קדימה, תתחילו לתקוף". זה השתלם לו.

אגב, בסוף מסיבת העיתונאים דור פרץ דיבר על הגעגוע לשחק מול 30 אלף ביציעים בבלומפילד. דוניס צחק ואמר: "הוא מתגעגע...לי אפילו לא יצא להכיר את הקהל של מכבי ת"א". מנפלאות הקורונה.

שחקן בקבוצה התייחס לסיכוי להעפיל שלב ואמר: "הכול תלוי בנו. ננסה לנצח את קארבח בשבוע הבא וזה עשוי להספיק אם ויאריאל לא תפסיד לסיבאספור. אנחנו מקבלים הרבה ביטחון ונעשה הכל כדי להעפיל שלב".

מי שזכה לתשומת הלב הרבה ביותר הוא אלכסנדר פשיץ' שכבש והופך להיות באנקר רציני בהרכב של דוניס. בקבוצה אמרו: "פשיץ' זה בינגו גדול. הוא גם מהיר כשנותנים לו שטחים ויש לו מגוון תנועות. הוא חלוץ 9 אמיתי באיכות גבוהה". עושה רושם שגם מבחינה חברתית השחקן נקלט מצוין ובסוף המשחק עבר שחקן, שחקן ולחץ את הידיים של כולם. בעניין אחר, מתנהל מו"מ עם דניאל פרץ על הארכת החוזה.

פשיץ' סיכם: "אנחנו רוצה להגיד תודה לקבוצה שהיתה טובה מאוד. היו לנו גם הזדמנויות לנצח את המשחק וגם להפסיד את המשחק. לגבי ההחמצה שלי: חשבתי על הרבה דברים ובסוף החמצתי. ככה זה בכדורגל. זה קרה לשחקנים גדולים יותר ואני מקווה שנמשיך ככה לנצח. אני מודה לדניאל טטנבאום על ההצלה הזאת. כל השחקנים שיחקו פה כמו גברים מול קבוצה גדולה".

על חגיגת השער: "חגגתי ככה כי אני תמיד עם הראש למעלה, כמו כריסטיאנו דוני, שהיה כוכב באטאלנטה".

בקבוצה שיבחו את אייל גולסה ומאור קנדיל שנתנו משחק מצויין. יש גם נקודה פחות נעימה: ריבוי החלוצים בקבוצה הוביל לכך שבשלב הזה, איתי שכטר ואיילון אלמוג זוכים להרבה פחות דקות ממה שהיו רוצים.

דן גלזר, שהוחלף בפתיחת המחצית השניה, יצא עם חתך עמוק בגבה והוא נתפר במגרש. בעקבות כך, הקשר בספק גדול למשחק מול הפועל כפ"ס ביום ראשון הקרוב במסגרת הליגה. דוניס הודיע כי למרות הצפיפות בלוח המשחקים, הוא אינו מתכוון לערוך שינוי גדול בהרכב לקראת המשחק מול הקבוצה של עמיר תורג'מן.

אחרי שדור תורג'מן חתם על חוזה, האלופה מנהלת מו"מ עם דניאל פרץ השוער השני על הארכת חוזה. פרץ מסיים חוזה בסוף העונה. יש לו אופציה לשנתיים נוספות, אך במכבי ת"א הציעו לו חוזה ארוך טווח. פרץ מיועד להיות שוער ראשון בשנים הקרובות.