הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

2 מיליון שקל יוקצו לחיזוק. רחמים: "קמפיין מרשים"

באר שבע תנסה לשאול את אלחמיד ולהחתים את יחזקאל. בעקבות הניצחון על ניס, כל שחקן בקבוצה קיבל מענק בגובה 4,000 יורו. ויטור שוב נפצע, הישג היסטורי לטאהא

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.12.20 - 06:28
(צילום: דני מרון)
(צילום: דני מרון)

בהפועל באר שבע סיכמו בסיפוק גדול את שלב הבתים של הליגה האירופית, אותו סיימה הקבוצה במקום השלישי עם 6 נקודות ולפני ניס הצרפתית. "בבית מוות כזה, הפועל ב"ש מוציאה 6 נקודות - זה מצוין. לא התבטלנו באף משחק ועשינו קמפיין מיוחד ומרשים", אמר המנכ"ל אסי רחמים, שזכה לשבחים מאופ"א על הניהול והסדר.

רחמים כינס את השחקנים בסיום על עיגול האמצע ואמר: "המטרה שלנו מעכשיו היא לחזור למעמדים האלו. הראיתם כמה אתם מוכשרים ומגובשים. אני מאוד מאמין שהקבוצה הזו יכולה להגיע למעמד הזה גם בעונה הבאה". למרות המצב בליגה, יוסי אבוקסיס הצהיר שהמטרה היא לסיים במקום המוביל לאירופה.

באר שבע הכניסה כ-19.8 מיליון שקלים בעקבות המסע שלה באירופה. בתוך כך, ליוסי אבוקסיס הובטח חיזוק בינואר, וההערכה היא שמדובר בשני מיליון שקלים שיוקצו לחיזוק. שני שחקנים נמצאים על הפרק: שגיב יחזקאל וחאתם עבד אלחמיד, כשסלטיק מוכנה רק להשאיל את המגן עם אופציית רכישה בסך 1.8 מיליון יורו. בב"ש סיפרו ששני השחקנים מחוזרים גם על ידי מכבי חיפה.

מעבר לניצחון ולפן הכלכלי, בבאר שבע שמחו מכך שסיימו עוד משחק ללא פציעות, וכן מהעובדה ששחקנים בכירים נחו לקראת המשך המאבקים בליגה בעוד שחקנים שלא קיבלו קרדיט עד עכשיו הציגו יכולת טובה. בין היתר מדובר ברותם חטואל, בנועם גמון, באיילי מדמון, בדודי טויטו ובדוד קלטינס.  אגב, בעקבות הניצחון קיבל כל שחקן 4,000 יורו מענק.

מי שנראה מחויך יותר מכולם אתמול היה מי שענד את סרט הקפטן, לואי טאהא. הבלם שערך את הופעתו ה-40 באירופה בשבע שנותיו בהפועל ב"ש, הפך לשחקן בעל מספר ההופעות הגבוה ביותר בהיסטוריה של המועדון כשעקף את בן ביטון. "מעראבה מליגה ב' לשיאן ההופעות בב"ש באירופה, זה לא נתפס", החמיאו במועדון.

הניצחון אתמול ועל אף שניס הגיעה בהרכב משני ועם שחקני נוער רבים, נתן עוד נקודות זכות לאבוקסיס אצל חברי ועדת האיתור למאמן הלאומי. אם יוחלט שווילי רוטנשטיינר לא יהיה המאמן, אז אבוקסיס ימונה. בב"ש הדפו את הביקורות שנשמעו על ניצחון מול קבוצה שהגיעה ללא חלק משחקני הסגל: "שאנשים ימשיכו לדבר. בישראל לא יכולים לזלזל בשום קבוצה", אמרו כמה מהשחקנים.

בעניין מעט אחר, בהפועל באר שבע האמינו כי יקבלו בחזרה את מיגל ויטור מול הפועל קריית שמונה במחזור הקרוב, אבל הבלם הפורטוגלי נפצע שוב בשריר באחד האימונים וכעת הוא צפוי להיעדר גם ממשחק זה. בניגוד אליו, אלטון אקולטסה אמור לשוב ל-11.