הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יורגוס דוניס: "אין בקפריסין או ביוון מאמן טוב ממני"

אחרי העפלה לשלב הבא באירופה, מאמן מכבי ת"א עלה להתקפה: "אנשים אומרים דברים לא נכונים". שחקנים בקבוצה: "איבדו פרופורציה". וגם: נושא הרכש וחלוקת המענקים

תומר לוי
תומר לוי  11.12.20 - 06:16

אחרי הניצחון היוקרתי של מכבי תל אביב על סיבאספור והעלייה לשלב 32 האחרונות בליגה האירופית, יורגוס דוניס הגיע מוכן למסיבת העיתונאים. אחרי שביום רביעי לא התייחס לשמועות בנוגע לפניה לטימור קצבאיה מאנורתוזיס, הוא שלח מסר חד, קצר וקולע לכל הדיווחים שרצות לאחרונה: "אין אף מאמן בקפריסין או ביוון שיותר טוב ממני".

במכבי תל אביב היה לחץ גדול לפני המשחק, גם כתוצאה מחשיבותו וכן בעקבות ההפסד לאשדוד. עם שריקת הסיום - ניכר היה שהרבה אוויר השתחרר, והשחקנים רקדו ושרו בחדר ההלבשה. "זו צפירת הרגעה, כולם גאים על ההישג הגדול. אחרי אשדוד אנשים איבדו פרופורציות, דיברו על כך שהמאמן צריך ללכת ושאנחנו לא יכולים לזכות באליפות. כולם כאן בלי יוצא מהכלל מאמינים שנוכל לקחת אליפות נוספת, למרות פתיחה לא טובה של העונה", אמרו כמה מהשחקנים.

אגב, בהפסקת המשחק פנה דוניס לשחקנים ואמר: "למה הפסקתם לשחק? תמשיכו ללחוץ ותחזרו לאיך שנראתם בחצי השעה הראשונה של המשחק". השחקנים אכן יצאו עם מוטיבציה רבה למחצית השנייה ושיפרו את רמתם. ובדקה ה-66 הם באו על שכרם, עם שער ניצחון מרהיב של אנריק סבוריט.

מבחינה כלכלית, הצהובים הרוויחו כמיליון וחצי יורו רק מהניצחון אמש: חצי מיליון על המקום השני בבית, חצי מיליון על העפלה ועוד 570 אלף יורו על הניצחון שהביא עוד שלוש נקודות; כזכור, השבוע פורסם בערוץ הספורט על כך שכל שחקן במכבי תל אביב יקבל בונוס בסך 20 אלף דולר על עלייה לשלב 32 האחרונות בליגה האירופית.

בתוך כך, עם פתיחת חלון העברות בינואר, הכסף שנכנס לקופה גם עשוי לשמש לחיזוק הסגל. עם זאת, דוניס טען בסיום: "זה לא הזמן לדבר על רכש בינואר, אבל אין ספק שזה דבר טוב להביא שחקנים חדשים. ניקוליץ'? בשלב זה הוא עדיין לא קיבל אישור לחזור להתאמן עם הקבוצה".

על מערכת היחסים עם השחקנים שלו והעבודה המקצועית, אמר המאמן: "אני מדבר עם השחקנים בכל יום, אנחנו עורכים שיחות ויודעים בדיוק מה הבעיות, ויודעים גם מה צריך לעשות כדי לפתור אותן. כולם מרוצים מהעלייה, ויחד עם זאת יודעים שעכשיו הליגה היא הדבר החשוב ביותר. יש לנו בעיה בהגנה וזה מה שצריך לשפר על מנת לצבור תאוצה".

בנוגע לחלוקת הדקות בסגל, אמר דוניס: "מי שטוב, ומאותת לי באימונים שהוא טוב ועובד קשה, גם ישחק. מי שלא, לא יכול לקבל אצלי דקות משחק כרגע". דוניס עבד בעברו במועדונים גדולים ורגיל ללחץ תקשורתי: "כשמסתכלים על הסגל מבחינה סטטיסטית, תוכלו לראות ש-18 שחקנים שיחקו אצלי לפחות 10-12 פעמים וזה אומר הכל על חלוקת הדקות. זה גם אומר שמה שאנשים אומרים לא נכון".