הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ההכנות לשמינית החלו": באוקראינה נשמו לרווחה

אחרי שהתבשרה על כך שהוגרלה נגד מכבי ת"א בשלב 32 האחרונות באירופית, שחטאר דונייצק כבר חושבת מה הלאה. בתקשורת חגגו ("לא תעשה בעיות"), המנהל המקצועי צינן התלהבות ("מכבדים אותם") והמנכ"ל נזכר בימי ואן לוון ("היחסים נהדרים"). קולות היריבה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.12.20 - 17:12

עבורנו הישראלים, מפגש בין מכבי ת"א שחטאר דונייצק ומנור סולומון הוא סיבה למסיבה. אבל באוקראינה, עושה רושם, לא מתרגשים מהיריבה הישראלית שעל הנייר נחשבת קלה מהאחרות. כתוצאה מכך, התגובות להגרלה של הליגיונר הבכיר וחבריו בהתאם.

"אני מרוצה מההגרלה, זה יכול היה להיות הרבה יותר גרוע", אמר דאריו סאנה, המנהל המקצועי של שחטאר ומי שסולומון היה בן טיפוחיו כשהיה עוזר המאמן של אלופה אוקראינה. "מכבי ת"א הראתה אופי בליגה האירופית, היא סיימה במקום השני, אז יש לנו כבוד גדול אליה - אבל שחטאר פייבוריטית במשחק הזה, הגענו לחצי הגמר בעונה שעברה".

"אנחנו צריכים לנוח היטב וב-17 בינואר נתחיל מחנה אימונים בטורקיה", סיפר המנהל המקצועי. "אנחנו נתמקד שם במכבי ת"א ובאליפות באוקראינה. לאן אנחנו מכוונים באירופית? בואו נעבור שלב אחרי שלב. אנחנו צריכים לנוח, זו הייתה שנה קשה, אבל צוות האימון עשה עבודה טובה עם השחקנים. אחרי המנוחה נחשוב על מכבי".

מנכ"ל שחטאר, סרגיי פלאקין, אמר לאתר הרשמי: "מעולם לא נפגשנו עם מכבי, אבל יש לנו יחסים טובים איתם כיוון שפטריק ואן לוון עובד שם. אנחנו כל הזמן בקשר איתו, הוא גם הגיע לאוקראינה. הוא עשה עבודה טובה כשהיה מנהל האקדמיה שלנו, המאמנים זוכרים אותו. גם במכבי הוא מנהל את האקדמיה, מכבדים אותו שם, הוא מומחה".

"לגבי ההגרלה, אני חושב שאנחנו צריכים לעבור", הוסיף המנכ"ל. "אם א נעבור את מכבי, אין טעם, גם בליגת האלופות. אנחנו צריכים לזכות במפעל אירופי בעיני". 

ואלרי קריבנטסוב, מי ששיחק בעבר בשחטאר ואף אימן את הקבוצה הבוגרת ואת הקבוצות הצעירות יותר, ניתח בתקשורת האוקראינית: "לא רציתי שמועדונים מגרמניה, איטליה וספרד יעמדו בדרכם לשלב הבא, כך שמכבי היא אופציה לא רעה. כמובן שישראליות לא מוכרות באוקראינה, אך הן משחקות כדורגל טכני. צפוי להיות עימות מעניין".

פרשן אוקראיני נוסף, מירון בוגדנוביץ', הוסיף: "אני מרוצה מההגרלה, אני חושב ששחטאר יכולה להגיע רחוק. כמה אוקראיניות נראה בשמינית הגמר? שתיים". חלוץ שחטאר בעבר, ויקטור גרצ'וב, הוסיף: "ההגרלה חייכה לקבוצות שלנו, במיוחד לשחטאר. כמובן שהיא הרוויחה את זה על ידי דירוג גבוה, אבל עם כל הכבוד למועדון הישראלי, אני לא חושב שמכבי ת"א תוכל לעשות בעיות. אפשר להתכונן לשמינית".