הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איפה הילד? על ההיעלמות של אילון אלמוג

נתונים יש, גם ההזדמנויות הגיעו, ואפילו האיש שמכיר אותו יותר טוב מכולם מונה למאמן, אבל בגיל 22 אילון אלמוג עדיין מחפש את עצמו במכבי. דווקא מול שחטאר זה יתפוצץ?

תומר לוי
תומר לוי  18.02.21 - 13:20

לכל כוכב יש את הרגע הזה או המשחק ההוא בו ההבטחה מתממשת. בו הוא הופך מעוד שחקן עם פוטנציאל למישהו שמצפים ממנו יותר משאר החברים שלו על הדשא. לא בכל יום גדל בישראל שחקן עם כישרון ונתונים כמו של אילון אלמוג. מהירות, כח, טכניקה, כדרור בשתי הרגליים, יש לו הכל. אבל בגיל 22, ועם לא מעט הזדמנויות מאחוריו, הקיצוני של מכבי ת"א עדיין מחכה לאותו רגע במכבי ת"א, ואם לשפוט על פי המשחקים האחרונים, הוא רק מתרחק.

מול כפ"ס וחדרה במחזורים האחרונים אלמוג אפילו לא נכלל בסגל. דווקא בהיעדרו של יונתן כהן, שחקן הכנף הבכיר במועדון העונה, ותחת פטריק ואן לוון שהאמין בו כ"כ עוד ממחלקת הנוער, הוא לקח צעד אחורה. הוא פתח בליגה 6 פעמים, בכולן הוחלף. המאזן שלו עומד על שער אחד (בדרבי מול הפועל ת"א) ב-16 הופעות בליגה ושני שערים ושני בישולים בסך הכל. בעונה שעברה היו לו 4 שערים ו-3 בישולים ב-21 הופעות בליגה ו-5 ו-4 בסך הכל.

לא מדובר בנתונים המתאימים לשחקן שמשה חוגג היה מוכן לשלם 1.5 מיליון יורו עבור 50 אחוז מהכרטיס שלו לפני כשנתיים. הבעלים של בית"ר ירושלים רצה להפוך את אלמוג לכוכב בבירה, אבל מיץ' גולדהאר לא היה מוכן לשמוע. הקנדי רצה לראות אותו עושה את הפריצה אצלו, אבל זו עוד לא התרחשה.

אלמוג עצמו מחובר מאוד למכבי ת"א, אליה עבר בגיל שמונה וחצי אחרי שהתגלה על ידי סקאוט של המועדון בנס ציונה. בלחץ קרוב משפחה הוא עבר למחלקת הנוער של הפועל ת"א למשך שלוש שנים, אבל מחלקת הסקאוטינג בראשות המנהל המקצועי ניר לוין לא ויתרה והחזירה אותו אליה ובגיל 18 הוא כבר ערך את הבכורה בבוגרים מול בני יהודה. הוא עוד הושאל לבית"ר ת"א/רמלה ולהפועל חדרה לפני שחזר לצהוב.

בעונה שעברה אלמוג היה שחקן רוטציה אצל ולדימיר איביץ', תרם כמה שערים חשובים בריצה לאליפות ואף זכה לזימון בכורה לנבחרת, אבל בעונה הנוכחית הבשילו התנאים לצעד הבא עם הפרידה מדור מיכה ועומר אצילי ומשהו השתבש בדרך.

"דוניס לא האמין בו כמו שלא האמין במתן חוזז ובטל בן חיים. הוא היה מאלו שנפגעו. בלקמן, שכטר, יונתן כהן כמובן ודן ביטון שיחקו הרבה יותר", אומר גורם המקורב לשחקן שהוסיף: "דווקא פטריק שמכיר אותו פנטסטי דיבר איתו ואמר לו שמאמין בו, אבל לאילון קשה לחזור. בהזדמנות האחרונה שקיבל, נגד סכנין, לא הלך לו טוב ומאז, באופן אפילו חריג, הוא לא היה בסגל".

בסביבתו של השחקן הוסיפו: "הוא לא מוותר ולא רצה לעזוב, למרות שתמיד יש התעניינות. הוא יילחם וימתין בסבלנות לעוד הזדמנות וכשהוא יקבל, הוא ייקח אותה. הוא מאוד נחוש ולא קרוב להישבר. יש למכבי ת"א סגל עמוק ואיכותי. בחלק הקדמי יש את יונתן כהן, בלקמן, חוזז, גררו, פשיץ', שכטר וביטון. כולם יכולים לפתוח  בכל רגע נתן ולהיות מחוץ לסגל בכל רגע נתון".

ואכן, אלמוג מקווה שבקרוב יגיע המהפך, כמו שקרה אצל יונתן כהן, שלא נספר ע"י איביץ' בתחילת העונה הראשונה של המאמן הסרבי או במקרה של חוזז, שלא נרשם לאירופה בתחילת העונה הנוכחית והכריע את משחק העונה מול מכבי חיפה. אלמוג בטוח שבקרוב הוא יהפוך לשחקן הרכב משמעותי במכבי ת"א. הוא עדיין רק בן 22, גיל שבו חבריו לקבוצה התנסו במשברים. אולי דווקא במעמד הכי גדול, מול יריבה כמו שחטאר דונייצק, הרגע שלו יגיע.