הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מתאמצת להשאירו: דור פרץ קיבל הצעת חוזה ל-3 שנים

במכבי ת"א רוצים שהקשר לא יעזוב לחו"ל, ואם יסכים, הוא יהיה המשתכר הישראלי הבכיר בקבוצה. הסיכוי שיישאר לא גבוה. רגשות מעורבים אחרי שחטאר: "לא נוותר על הגומלין"

תומר לוי
תומר לוי  19.02.21 - 07:00
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)

ההפסד 2:0 של מכבי תל אביב אמש (חמישי) לשחטאר דונייצק אמנם התקבל בהבנה, אם כי אי אפשר היה להתחמק גם מקצת תחושת פספוס. בכל זאת, על אף פערי הרמות, אלופת אוקראינה עדיין מסירה חלודה אחרי הפגרה הארוכה וקצת התקשתה במחצית השנייה, לעומת הצהובים שהגיעו למצבים ויכולים היו להשוות את התוצאה.

"חבל על השער השני שספגנו", שחקנים בקבוצה אמרו. "היינו קרובים לשוויון וזה היה שער מיותר, וגם איבוד הכדור שהוביל אליו. נפלנו בקטנות ושני השערים היו מטעויות שלנו". שחקן בקבוצה הוסיף: "לא מוותרים על הגומלין, אבל יחסי הכוחות ברורים. בעצם, לא קרה משהו יוצא דופן אתמול לא לטובה ולא לרעה".

"בכנות, יהיה מאוד קשה ונראה איך זה יילך", אמר המאמן פטריק ואן לוון במסיבת העיתונאים שאחרי המשחק כשנשאל על הגומלין. "להפסיד 2:0 בבית זה לא עמדה טובה להיות בה". בנוסף, למרות שלדן ביטון היה חלק בשער הראשון שהבקיעה שחטאר, ואן לוון אמר כי החילוף שלו במחצית לא היה כתוצאה מהטעות.

על ההתרשמות שלו מהיכולת של שחקניו, אמר המאמן: "ניסינו לשמור על הסדר ולייצר מצבים, וזה עבד טוב לפרקים. מנענו מהם לכבוש ממצבים נוחים, יצרנו הזדמנויות שיכולות היו להוביל ליותר ואני מרוצה מהרוח של הקבוצה ומהעבודה שלה. אני מאוכזב שלא היה לנו מצב טוב שייתן לנו שער. אני חושב שהיה לנו מצב שיכולנו לכבוש ואם היינו כובשים, יכולנו לשמור על התוצאה הזו עד הסוף".

באופן כללי, במשחקים ברמות הגבוהות של אירופה, אפשר לראות שלצהובים אין תחליף ליונתן כהן באגף. כהן ימשיך להעדר גם ממשחק הגביע ביום ראשון נגד באר שבע וגם מהגומלין באוקראינה, בעוד אייל גולסה שחזר לשחק צפוי לפתוח נגד הפועל  באר שבע.

ואכן, מלבד הגומלין באוקראינה בשבוע הבא, למכבי תל אביב מצפה משחק לא פחות חשוב מול הפועל באר שבע בגביע, והמאמן אמר על כך: "יש לנו את השחקנים שיכולים לשחק ביום ראשון, אז אני לא דואג לגבי זה יותר מדי ונהיה מוכנים".

במקביל, במכבי תל אביב עושים מאמץ גדול להשאיר את דור פרץ, והציעו לו חוזה לשלוש שנים עם השכר הגבוה ביותר לשחקן ישראלי. עם זאת, ההערכה היא שפרץ, שנחשב לשחקן חופשי, לא יוותר על מיצוי האפשרות לשחק בחו"ל. "זו לא החלטה שלי", אמר על כך ואן לוון, והוסיף: "אני חושב שההנהלה יודעת את האיכויות שלו, ושהיא תפעל בהתאם".

מאז שוואן לוון החליף את יורגוס דוניס, הצהובים נראים הרבה יותר טוב, ואחרי שכבר אימן את הקבוצה בקיץ, ההולנדי נשאל אם אולי היה צריך להמשיך מאז "באותו זמן המועדון היה עסוק בחיפוש מאמן", השיב. "זו הייתה הסיטואציה ומעבר לזה, אני לא יכול לענות".

שוער הקבוצה, דניאל טננבאום, תיאר את התחושות אחרי ההפסד: "זה היה משחק קשה, ידענו ששחטאר קבוצה טובה ברמה גבוהה. הגענו למצבים ואני חושב שהיה משחק ממש טוב שלנו ועשינו את המקסימום. היה קצת מבאס לספוג עוד שער בדקות האחרונות, שהוביל לתוצאה שונה לגמרי, אבל מסתכלים קדימה".

"הרגשנו טוב והגענו למצבים", סיכם טננבאום. "אבל היה גם קצת קשה הגנתית כי הם קבוצה טכנית שיודעת מה לעשות עם הכדור ובסוף הגענו למצבים, אבל לא כבשנו וזה קצת מבאס. הראינו שמכבי תל אביב קבוצה ברמה גבוהה ושאנחנו חזקים".