הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאיפה שהפסיקו: הרווח של מכבי תל אביב מהעונה האירופית

איפה העונה הזו בהשוואה לקודמות, הניקוד שיעזור במוקדמות וההבדל בין הצ'מפיונס לקונפרנס ליג. מה הרוויחו הצהובים מהקמפיין הנוכחי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.21 - 08:02
תחילת כתבה

אמש (חמישי) הגיע לקיצו קמפיין אירופי מצוין של מכבי תל אביב עם ההפסד לשחטאר דונייצק בשלב 32 האחרונות של המפעל השני בחשיבותו ביבשת. מלבד הזיכרונות והניצחון הכפול על סיבאספור הטורקית, הצהובים ייקחו מהקמפיין הזה גם (ואולי בעיקר) את הניקוד לקראת מה שככל הנראה תהיה עונה נוספת במפעלים האירופיים ב-2021/22.

שמונה נקודות צברו הצהובים בעונת 2020/21, מה שמציב אותם במקום ה-71 בדירוג המועדונים של אופ"א (הדירוג נקבע על פי הישגים בחמש השנים האחרונות). מבחינת ניקוד זו העונה השנייה בטיבה של מכבי ת"א, כשלפניה רק 13/14 (תחת פאולו סוזה) עם 10.1500 נקודות.

מה זה אומר לעונה הבאה? תלוי. קודם כל, מכבי ת"א נמצאת כרגע בעיצומו של מאבק אליפות עם חשיבות גדולה יותר משנים קודמות. הפעם, המפסידה, או הקבוצה שתסיים במקום השני, לא תלך למפעל השני בטיבו, הליגה האירופית, אלא לקונפרנס ליג החדשה של אופ"א. זה אומר, אולי, דרך קלה יותר לשלב הבתים, אבל גם פרסים כספיים נמוכים יותר ויריבות פחות אטרקטיביות.

מנגד, אם מכבי ת"א תשלים זכייה באליפות שלישית ברציפות, היא תתחיל עוד קמפיין מוקדמות ליגת אלופות עם סיכוי טוב יותר מהעונה להשתלב בשלב הבתים. אם העונה היא הגיעה למוקדמות עם 16.5 נקודות דירוג שהספיקו לה כדי להיות מדורגת עד הפלייאוף (השלב האחרון לפני הבתים), הפעם היא תגיע עם 20.5.

בכל מקרה, בשל הניקוד הגבוה והאלופות המסתמנות בחלק מהליגות מהן מגיעות האלופות שאולי יתחרו איתה על מקום בשלב הבתים של ליגת האלופות, כבר עכשיו היא יכולה להיות בטוחה שבשני סיבובי המוקדמות הראשונים היא תהיה מדורגת.

לשם השוואה, היריבה של מכבי ת"א לאליפות, מכבי חיפה, תגיע לעונה הבאה עם 4.875 נקודות דירוג, כך שאם היא תהיה מדורגת, זה יהיה רק בסיבוב הראשון. עם זאת, יש לציין כי ההגרלות נערכות בין שני המשחקים במסגרת המוקדמות, כך שכל קבוצה יכולה "לסחוב" איתה את נקודות הדירוג אם תדיח מועדון המדורג מעליה.