הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לפני טוטנהאם: המאמן נשלח לכלא והתפטר

זוראן מאמיץ' מדינמו זאגרב נידון ל-4.8 שנות מאסר. הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.03.21 - 10:40
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

מנפלאות הכדורגל הקרואטי: שלושה ימים לפני הגומלין מול טוטנהאם בליגה האירופית, מאמן דינמו זאגרב זוראן מאמיץ' נידון ל-4.8 שנות מאסר. לפי החוק, הוא אמור להיכנס לכלא בשמונת הימים הקרובים, כך קבע אמש (שני) בית המשפט העליון.

המשמעות היא שמאמיץ' היה יכול לשבת על הספסל במשחק הבית מול הספרס (0:2 לאנגלים בראשון), וגם ביום ראשון מול גוריצה במסגרת הליגה - אך הוא בחר להגיש את התפטרותו באופן מידי: "למרות שאני לא מרגיש אשם, אני מתפטר ומאחל הצלחה למועדון". הזעזוע מגיע בעיצומו של מאבק האליפות של דינמו, שמדורגת ראשונה בליגה המקומית ומקדימה את אוסייק בשתי נקודות.

מלבד מאמיץ', בית המשפט קבע כי אחיו זדרבקו מאמיץ', שכבר הספיק לברוח לבוסניה, נידון לשש שנים וחצי מאחורי סורג ובריח. גם דאמיר ורבנוביץ', מנכ"ל ההתאחדות לשעבר, נידון לשלוש שנים, כשלפי פסק הדין השלושה היו מעורבים במעילה, מתן שוחד והעלמות מס בסכומי עתק.

זדרבקו מאמיץ' היה המנכ"ל של דינמו זאגרב, הקבוצה הבכירה בקרואטיה, בין השנים 2003 ל-2016. בתקופה הזו הוא הפך את המועדון לעסק הפרטי שלו כשהשיטה הייתה פשוטה: למכור שחקנים לקבוצות זרות ולשלשל את מרבית הכסף לכיסו. בדרך זו הוא צבר הון של למעלה מ-20 מיליון יורו.

בעקבות האירועים, זדרבקו פרסם הודעה בפייסבוק: "אני מזמין אתכם למסיבת עיתונאים שאערוך. אני מבטיח שזה ישתלם לכם, כשאדבר בפעם הראשונה מבלי מעצורים, באופן פתוח וללא היסוס לגבי נושאים, עובדות ועדויות שלעולם לא הוצגו לציבור קודם".