הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"פחד ללכת ל-VAR": ויאריאל נגד השופט

ביקורת חריפה על השריקה לפנדל ב-1:2: "החלטה שגויה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.04.21 - 07:37
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

תוצאת המשחק הראשון אמנם הוכרעה, אבל הקרב ממש לא: אמש (חמישי), גברה ויאריאל 1:2 על ארסנל במסגרת חצי גמר הליגה האירופית - ולמרות משחק טוב של "הצוללת הצהובה", היא תיסע לאצטדיון האמירויות עם יתרון מינימלי בלבד.

הסיבה היתה הפנדל: בדקה ה-73 בוקאיו סאקה, שחקנה של ארסנל, ספק הוכשל ברחבה. השופט הפורטוגלי ארתור דיאס התלבט, התחבט - ובסופו של דבר בחר לשרוק לכדור עונשין, ממנו ניקולה פפה כבש והחזיר את התותחנים למשחק. מי שהגיב בתקיפות להחלטה היה מאמן ויאריאל, אונאי אמרי (לשעבר גם מאמנה של ארסנל).

"זה לא היה פנדל", הוא אמר בסיום המשחק, "זו החלטה חשובה ושגויה, בטח כשיש את ה-VAR. הוא כבר הלך למערכת פעם אחת, וכנראה שהוא פחד ללכת שוב, כדי שיתקנו אותו פעם נוספת". באשר לתוצאה, מאר: "זו תוצאה טובה, אבל אני חושב שהיא טיפה לא הוגנת, כי לא ניצחנו כמו שהיינו צריכים. היו לנו שני מצבים שאותם היינו צריכים לנצל, אחר כך הם קיבלו את הפנדל שנשרק בטעות". גם מאנו טריגרוס, מי שכביכול ביצע את העבירה אמר: "לא היה צריך לשרוק, הרגליים שלי היו על הקרקע, הוא (סאקה) היה זה שפגע בי".

ומה בצד השני? בארסנל, באופן טבעי, שמרו על אופטימיות. המאמן מיקל ארטטה אמר בסיום: "בוודאי שאנחנו מאוכזבים שהפסדנו במשחק, זו לא התוצאה שרצינו. אבל בהתחשב במה שקרה, אני אקח את המשחק הזה - כי אנחנו עדיין 'בחיים' בהתמודדות הזאת". באשר להרחקתו של דני סבאיוס במהלך המשחק אמר: "לא ראיתי את הפעולה שוב, אבל דיברתי איתו במחצית ואמרתי לו להיזהר. היה לו תאקל מוקדם במשחק, והתכוונתי להוציא אותו. בסופו של דבר האירוע התרחש".