הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שליטה ספרדית: המספרים מהזכייה של ויאריאל

הדומיננטיות של אמרי, המפלה האנגלית והתירוצים של סולשיאר. הציטוטים והנתונים מהערב הגדול של ויאריאל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.05.21 - 08:00

120 דקות, 22 בעיטות עונשין וקבוצה ספרדית אחת שרושמת טורניר שלם ללא הפסד. ויאריאל רשמה הלילה (בין רביעי לחמישי) את זכייתה הראשונה אי פעם בליגה האירופית אחרי קרב דרמטי מול מנצ'סטר יונייטד. הקבוצה מהמקום השביעי בלה ליגה משיגה ניצחון ענק והיסטורי על סגנית אלופת הפרמייר ליג.

הזכייה של הצוללת הצהובה על חשבונם השדים האדומים ממשיכה מגמה לא פחות ממדהימה במאזן בין קבוצות ספרדיות לקבוצות אנגליות בגמרים אירופים, כשכל אחד מה-16 האחרונים הסתיים בניצחון ספרדי. למרות התחושה לפיה הפרמייר ליג היא הליגה החזקה בעולם, נתוני הזכיות במפעלים האירופים הבכירים עשויים להעיד אחרת. מדובר בפעם ה-19 שקבוצה ספרדית זוכה בליגת האלופות או בליגה האירופית ב-17 השנים האחרונות. לצורך ההשוואה, ישנן 7 (ובשבת תצטרף השמינית) זוכות אנגליות ב-17 השנים האחרונות בליגת האלופות והאירופית יחדיו. שליטה ספרדית מוחלטת.

מי שניצח על המקהלה הצהובה הוא כמובן מאמנה, אונאי אמרי. המאמן הספרדי, שהיה זה גמר הליגה האירופית החמישי בקריירה שלו, רושם זכייה רביעית במפעל, כשאת השלוש הראשונות השיג עם סביליה - קבוצה ספרדית גם כן. ההפסד היחידי של המאמן המעוטר בגמר של המפעל היה כשעמד על הקווים של ארסנל - קבוצה אנגלית.

אמרי שיתף אחרי הזכייה. "אני מאוד שמח", פתח המאמן, "השחקנים האלה עבדו קשה מאוד במהלך העונה, עבור הנשיא, הבעלים, היו"ר. אנחנו גאים מאוד בוויאריאל. אני חושב שהגיע לנו לנצח. אומנם זו היתה מנצ'סטר יונייטד, אבל שיחקנו הערב בצורה טובה מאוד". אגב, בעקבות הזכייה של הצהובים התואר, בעונה הבאה ישתתפו חמש נציגות מהליגה הספרדית בליגת האלופות. למעט צמד זכיות באינטרטוטו לפני 17 ו-18 שנים, מדובר בזכייה ראשונה אי פעם בתואר משמעותי עבור המועדון, הן בזירה המקומית והן בזירה האירופית.

מי שהתקשה להסתיר את אכזבתו היה מאמנה של מנצ'סטר יונייטד, אולה גונאר סולשיאר. "חדר ההלבשה שקט ומאוכזב", פתח הנורבגי, "אבל זה הכדורגל - לפעמים הדברים מוכרעים על חודה של בעיטה אחת. נהיה חייבים ללמוד מזה ולא להישאר עם התחושה הזאת אלא לוודא שזה לא יקרה לנו שוב". כשנשאל המאמן האם לדעתו היתה העונה האחרונה של קבוצתו מוצלחת ענה במילה אחת: "לא".

 

גם מרקוס ראשפורד, חלוצה של מנצ'סטר יונייטד היה נחרץ אחרי ההפסד המאכזב. "הקבוצה לא תוותר והמאמן לא יוותר. נגיע בעונה הבאה עם רצון גדול יותר. אנשים אומרים הרבה על מנצ'סטר יונייטד, אבל מבחינת הרעב, הרצון, הכישרון והיכולת יש לנו הכל כדי להתחרות ברמות הגבוהות ביותר. אנחנו רק צריכים להראות לעולם ולעצמנו למה אנחנו שייכים למקומות האלו".

בעקבות ההפסד, מנצ'סטר יונייטד סוגרת עונה רביעית ללא תואר. החלוץ לא הסתיר את תחשותיו בנושא. "המקום השני לא נחשב. אני לא רוצה לשמוע 'הם היו כל כך קרובים'. זה לא אומר כלום. עלינו לוודא שלא נפסיד. כדי לזכות בגביעים גדולים אתה צריך להקריב. אני יכול להראות לך שישה, שבעה שחקנים שנשאו פציעות מאז ספטמבר. אנחנו צריכים ללכת עכשיו ולנקות את הראש ".