הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אפילו לא היה קרוב": פול סקולס קטל את דה חאה

גם ריו פרדיננד עקץ את יונייטד: "נכשלו בהזדמנות לבנות שוב תרבות מנצחת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.05.21 - 09:15

מנצ'סטר יונייטד לפרקים העונה נראתה כמו קבוצה שחוזרת לימיה הגדולים, אולם אמש (רביעי) השדים האדומים לקחו צעד אחורה עם ההפסד הכואב בפנדלים - 1:1 (11:10) לוויאריאל בגמר הליגה האירופית.

דויד דה חאה, שאיבד את מקומו בהרכב פתח בין הקורות, אך הספרדי היה הגיבור הטראגי כאשר היה היחיד שהחמיץ מהנקודה הלבנה וחרץ את גורלה של קבוצתו. יש לציין כי דה חאה ספג ביקורת אדירה לאחר שריקת הסיום, אבל לא רק בגלל הפספוס מהנקודה, אלא בגלל העובדה שהוא ספג 36 פנדלים רצופים מבלי לעצור אף אחד.

"אני חייב להגיד שלא היה נראה שדויד אפילו קרוב להציל פנדל", פול סקולס, אגדת יונייטד המפרשן בימים אלה, לא חסך בביקורת. "ברגע שזה הולך לפנדלים, הכול יכול לקרות, אנחנו יודעים את זה. אבל כאנגלי הייתי מודאג לפני שזה התחיל". אגב, במפגשים שהוליכים לדו קרב פנדלים השדים האדומים מתקשים מאוד, כאשר הפסידו שישה מתוך שבעת המשחקים האחרונים.

לפני ההתמודדות, התחושות באנגליה היו שהשדים בדרך לזכייה בטוחה. לראיה סקולס התבטא בצורה הבאה שעות לפני ההתמודדות: "הם (יונייטד) הולכים לפגוש את ויאריאל. קבוצה שסיימה במקום השביעי בליגה ספרדית חלשה. תחשבו על ריאל מדריד וברצלונה, עד כמה הן היו רעות? מנצ'סטר יונייטד צריכה לנצח את המשחק בקלות". אחרי המשחק, קשר העבר המשיך בקו דומה: "אני מרגיש שלוויאריאל היה קל יותר בגמר מאשר למנצ'סטר יונייטד. אף אחד לא ציפה מהם לכלום".

"יהיו עכשיו הרבה שאלות שצריך לענות עליהן", ניל לנון, מאמן סלטיק לשעבר ופרשת BBC הצטרף לביקורות. "זו אכזבה עצומה לסולשיאר שעדיין לא זכה בתואר עם הקבוצה כמאמן. לא ראינו מספיק מיונייטד בשלוש מתוך ארבע השנים האחרונות. לא נהנינו מהכדורגל שלהם, לא הייתה שום יצירתיות".

ריו פרדיננד הוסיף: "הם השתפרו מהעונה שעברה אבל נכשלו בהזדמנות לבנות שוב תרבות מנצחת. זה אמנם יישמע אכזרי אבל זה כישלון. הם נתקלים בכל פעם בקיר אחר, כמו חצי הגמר נגד סביליה אשתקד. בדרך כלל במועדון הזה אין זמן. הם היו צריכים לזכות בתואר".