הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ווסטהאם, לברקוזן ומונאקו עלו לשמינית

תמונות הבתים מתבהרות. סלטיק של ביטון ועבדה בקונפרנס ליג

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.11.21 - 00:00
תחילת כתבה

שמונת המשחקים הראשונים של המחזור החמישי בליגה האירופית הסתיימו הערב (חמישי) ואלו הן הקבוצות שהבטיחו העפלה לשלבים הבאים: ליון, מונאקו, באייר לברקוזן ו-ווסטהאם ישחקו בשמינית הגמר של הליגה האירופית. בטיס וריינג'רס ישחקו בשלב הפלייאוף של הליגה האירופית. בנוסף, סלטיק של ניר ביטון וליאל עבדה ופנברחצ'ה ישחקו בפלייאוף הקונפרנס ליג.

אלו הן שאר הקבוצות שהבטיחו את אחד משני המקומות הראשונים אך עדיין לא ברור אם יסיימו במקום הראשון, שמוביל לשמינית הגמר או יסיימו במקום השני, שמוביל לפלייאוף הליגה האירופית: פרנקפורט, אולימפיאקוס, גלאטסראיי ולאציו.

אלו הן הקבוצות שהבטיחו לפחות את המקום השלישי, שמוביל לפלייאוף הקונפרנס ליג: איינדהובן, ריאל סוסיאדד, הכוכב האדום, בראגה, מידטיילנד ודינמו זאגרב. 

ההסברים המלאים לפי בתים פה:

בית 1
ברונדבי - ליון 3:1
ריינג'רס - ספרטה פראג 0:2
הצרפתים כבר הבטיחו את ההעפלה לשמינית גמר הליגה האירופית אך לא הורידו את הרגל מהגז הערב מול הדנים. הסקוטים ניצחו את הצ'כים והבטיחו על חשבונם את העלייה לשלב הפלייאוף של האירופית. במחזור האחרון ספרטה פראג תארח את ברונדבי וכל תוצאה מלבד הפסד יתן לה את המקום השלישי והכרטיס לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליג. במידה ותפסיד, הדנים יקחו את מקומם בשלב הבא.

בית 2
מונאקו - ריאל סוסיאדד 1:2
איינדהובן - שטורם גראץ 0:2

הניצחון של הצרפתים הבטיח להם את המקום הראשון בבית ואת ההעפלה לשלב שמינית הגמר. הניצחון החשוב של הקבוצה של ערן זהבי הפצוע נתן לה את המקום השני על חשבון הספרדים. נכון לעכשיו ההולנדים עם שתי נקודות יותר, אך במחזור האחרון היא תצא למשחק חוץ מכריע מול סוסיאדד. כל תוצאה מלבד ניצחון ספרדי ייתן לאיינדהובן את המקום השני ואת ההעפלה לפלייאוף הליגה האירופית. במידה שהבאסקים ינצחו הם אלו שיקבלו את הכרטיס בעוד זהבי וקבוצתו ירדו לפלייאוף הקונפרנס.

בית 3
לסטר - לגיה ורשה 1:3
ספרטק מוסקבה - נאפולי 1:2

הבית החם ביותר בליגה האירופית. נכון לעכשיו אף קבוצה לא הבטיחה את אחד משני המקומות הראשונים. מצב הנקודות הוא כזה: לסטר (8), נאפולי וספרטק (7) ולגיה ורשה (6). במחזור האחרון נאפולי תפגוש את לסטר ולכן במצב שבו הן מסיימות בתיקו וספרטק מוסקבה תנצח את לגיה, לסטר תסיים רק שנייה ונאפולי שלישית. אם לגיה תנצח את ספרטק ונאפולי תפסיד ללסטר, האיטלקים יכולים למצוא את עצמם במקום האחרון ומחוץ לאירופה.

בית 4
פרנקפורט - אנטוורפן 2:2
אולימפיאקוס - פנרבחצ'ה 0:1
התיקו של הגרמנים השאיר את הקרב על הפסגה פתוח. במחזור האחרון פרנקפורט (11 נק') יוצאת למשחק בפנרבחצ'ה, שבו תיקו יספיק לה על מנת לסיים ראשונה. אולימפיאקוס (9 נק') תגנוב את המקום הראשון רק במידה שהגמרנים יפסידו והם ינצחו את הבלגים. פנרבחצ'ה בכל אופן, הבטיחה את המקום השלישי והמשחק מול מוליכת הבית יהיה לפרוטוקול מבחינתה.

בית 5
גלאטסראיי - מארסיי 2:4
לוקומוטיב מוסקבה - לאציו 3:0

גלאטסראיי התעללה במארסיי ושמרה על המקום הראשון. התוצאה הזאת חיסלה את הסיכויים של הצרפתים לסיים במקום שני, ובמחזור הסיום הם יפגשו את לוקומוטיב מוסקבה לקרב ישיר על המקום לפלייאוף הקונפרנס ליג, כאשר כל תוצאה מלבד הפסד תבטיח אותו למארסיי. העולה השנייה מהבית היא לאציו, שהביסה  במוסקבה את אותה לוקומוטיב.

בית 6
הכוכב האדום - לודוגורץ 0:1
מיטיולנד - בראגה 2:3

אחד הבתים הכי צמודים במפעל יוכרע במחזור הסיום כשהכוכב האדום שמוליכה את הבית עם 10 נקודות תתארח אצל סגניתה בראגה שעם 9 נקודות. במקביל, הדנים שמדורגים במקום השלישי (8 נקודות) יעקבו בעניין בזמן שיפגשו את לודוגורץ של מאוויס צ'יבוטה (77), שנותרה אחרונה בבית עם נקודה בודדת.

בית 7
באייר לברקוזן - סלטיק 2:3
ריאל בטיס - פרנצווארוש 0:2

מכבי חיפה אומנם לא תהיה שלב הבא קונפרנס ליג, אבל זה לא אומר שלא יהיו ישראלים אחרים בירוק-לבן. ליאל עבדה (18 דקות) וניר ביטון (76 דקות) שותפו בהפסד סלטיק למוליכת הבית, אך הבטיחו את המקום השלישי בזכות הניצחון של בטיס במשחק המקביל על ההונגרים שבמקום האחרון. שני שחקני נבחרת ישראל יפגשו במחזור האחרון את הספרדים שבמקום השני עם 10 נקודות, ולברקוזן המוליכה (13 נקודות) תשחק נגד פרנצווארוש.

בית 8
ראפיד וינה - ווסטהאם 2:0
דינמו זאגרב - גנק 1:1

הפטישים הבטיחו את המקום הראשון עם 13 נקודות, בעוד הכרטיס מהמקום השני לשלב הבא נותר פתוח. הקרואטים, שבמקום השני עם שבע נקודות, יתארחו אצל ווסטהאם במחזור הסיום. במקביל, גנק השלישית (5 נקודות) והאוסטרים (3 נקודות) ייפגשו ביניהם, ויקוו למעידה של דינמו זאגרב.