הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לסטר תודח? תרחישי המחזור האחרון באירופית

הבתים הפתוחים, המאבקים על ראשות הבית והקבוצות שעולות ישירות לשמינית. עושים סדר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.12.21 - 18:07
ג'יימי וארדי. בדרך לקונפרנס? (Getty)
ג'יימי וארדי. בדרך לקונפרנס? (Getty)
תחילת כתבה

שלב הבתים של הכדורגל האירופי מסתיים השבוע ומחר (חמישי) מגיע לסיומו שלב הבתים של המפעל האירופי השני בחשיבותו. באייר לברקוזן, ווסטהאם, ליון ומונאקו כבר הבטיחו ראשות בית, בעוד מספר קבוצות מהמקום השלישי באלופות הבטיחו גם הן. אז מה נשאר?

השיטה:

8 הראשונות בבתים עולות ישירות לשמינית הגמר.

8 הקבוצות שמסיימות במקום השני מדורגות בסיבוב הנוק-אאוט נגד 8 הקבוצות מהמקום השלישי בליגת האלופות. המנצחת בכל אחת מהן תעלה לשמינית הגמר בה תתקיים הגרלה.

מה שאנחנו יודעים עד עכשיו:

נושרות מהאלופות (לא מדורגות בסיבוב השני): ר.ב לייפציג, פורטו, בורוסיה דורטמונד, שריף טיראספול, זניט סט פטרסבורג.

הבטיחו את ראשות הבית (עלו ישירות לשמינית הגמר): ליון, מונאקו, באייר לברקוזן, ווסטהאם יונייטד.

הבטיחו את המקום השני (מדורגות בסיבוב השני): ריינג'רס, ריאל בטיס.

הבתים:

בית א': ליון ראשונה עם 15 נקודות, ריינג'רס שנייה עם 7. שתיהן הבטיחו את המקום הראשון והשני. ברונדבי הרביעית (2 נקודות) תוכל לעלות למקום השלישי אם תנצח את ספרטה פראג (4 נקודות) בצ'כיה.

בית ב': 
מונאקו הבטיחה את המקום הראשון עם 11 נקודות. פ.ס.וו איינדהובן עם 8, ריאל סוסיאדד עם 6 ושטורם גראץ עם נקודה.
סוסיאדד מארחת את איינדהובן, גראץ את מונאקו.

איינדהובן מחזיקה ביתרון של שתי נקודות ותעלה גם אם יהיה תיקו, בעוד סוסיאדד חייבת לנצח את ההולנדים בספרד בשביל לעלות.

בית ג':
לסטר עם 8 נקודות, ספרטק מוסקבה ונאפולי עם 7 נקודות, לגיה ורשה עם 6.
נאפולי מארחת את לסטר, לגיה ורשה מארחת את ספרטק מוסקבה.

לסטר תסיים ראשונה אם תנצח או אם שני המשחקים האחרים יסתיימו בתיקו, ותסיים שנייה אם תפסיד והמשחק האחר יסתיים בתיקו. הדרך היחידה בה תרד לקונפרנס היא הפסד שלה וניצחון של אחת האחרות במשחק השני.

ספרטק ראשונה אם היא תנצח ולסטר לא, שנייה אם גם הם וגם לסטר ינצחו או אם שני המשחקים יגמרו בתיקו. נאפולי תעלה רק אם תנצח ותהיה ראשונה אם ספרטק לא תנצח. לגיה תעלה מהמקום השני אם היא תנצח.

בית ד':
איינטרכט פרנקפורט עם 11 נקודות, אולימפיאקוס עם 9, פנרבחצ'ה עם 5 ואנטוורפן עם 2.
אנטוורפן מארחת את אולימפיאקוס, פנרבחצ'ה מארחת את פרנקפורט.

פרנקפורט ואולימפיאקוס בשני המקומות הראשונים, אבל עוד לא ברור מה הסדר. ניצחון של אולימפיאקוס באנטוורפן והפסד של פרנקפורט בפנרבחצ'ה יעלה את אולימפיאקוס למקום הראשון, בכל מקרה אחר הגרמנים יהיו במקום הראשון.

בית ה':
גלאטסאריי עם 11 נקודות, לאציו עם 8. מארסיי עם 4, לוקומוטיב מוסקבה עם 2.
גלאטסאריי מארחת את לאציו, מארסיי את לוקומוטיב.

אם לאציו תנצח היא תעלה מהמקום הראשון, בכל סיטואציה אחרת גלא ראשונה. ניצחון של לוקומוטיב מוסקבה יעלה אותם לקונפרנס ליג על חשבון מארסיי.

בית ו':
הכוכב האדום עם 10 נקודות, בראגה עם 9, מיוטילן עם 8, לודוגורץ עם נקודה.
בראגה מארחת את הכוכב האדום, לודוגורץ את מיוטילן.

ניצחון של מיוטילן יעלה אותה לשלב הבא, כאשר הם יבטיחו את המקום הראשון אם המשחק השני יסתיים בתיקו. הכוכב האדום ובראגה צריכות ניצחון בשביל להבטיח את המקום הראשון, ותיקו עלול להשאיר את אחת מהן בבית בהתחשב בכך שלודוגורץ תסיים אחרונה. במצב של תיקו הכוכב האדום, כמובן, תעלה.

בית ז':
באייר לברקוזן 13, ריאל בטיס 10, סלטיק 6, פרנצווארוש 0.
סלטיק מארחת את בטיס, פרנצווארוש את לברקוזן.

מחזור לפרוטוקול. סדר הקבוצות בבית נקבע.

בית ח':
ווסטהאם 13, דינמו זאגרב 7, גנק 5, ראפיד וינה 3.
ווסטהאם נגד זאגרב, גנק נגד ראפיד וינה.

ווסטהאם הבטיחה את המקום הראשון. תיקו או ניצחון של זאגרב יעלו אותם לשלב הבא מהמקום השני, כאשר גנק תעלה רק אם היא תנצח ודינאמו תפסיד. ראפיד וינה תעלה למקום השלישי אם תנצח.