הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ביקורת במכבי חיפה: "שואו צריך לגלות אחריות"

צפו. אכזבה מהשערים נגד ראן: "לא לרמות האלה". האנגולי בספק לב"ש

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  01.12.23 - 06:48

התקציר באדיבות 'ספורט1'

מכבי חיפה הפסידה אמש (חמישי) 3:0 לראן הצרפתית. בשל פערי הרמות עוד לפני המשחק העריכו שיהיה קושי גדול לצאת עם נקודות מהמשחק הזה, אך בסיום האכזבה הגדולה הייתה מהשערים שהקבוצה ספגה.

הקשר האנגולי מנואל "שואו" קאפומנה שסובב את הקרסול, הודיע לצוות המקצועי שהוא יכול להמשיך והיה אשם ישיר ובלעדי בשער הראשון זכה לביקורת קשה: "שחקן ברמה כזאת צריך לגלות אחריות, או שיבקש חילוף או שישכב על הדשא. זה גול מביך".

גם השער השני הכעיס מאוד את אנשי הקבוצה, כאשר עם העלייה למחצית השנייה, מחמוד ג'אבר מסר לאמין גווארי שהכניע את שריף כיוף: "השערים האלה לא מתאימים לרמות האלה, אלה שערים מביכים. גם הראשון וגם השני, השערים האלה גמרו את המשחק".

לאחר השער השני מסאי דגו ניסה לשנות ולעבור ממערך של שלישיית בלמים לרביעיית הגנה, אך הירוקים לא הצליחו לאיים על המסגרת. בעקבות ההפסד הזה מכבי חיפה איבדה סיכוי להעפיל לשלב הבא ולאחר ארבעה מחזורים יש לה נקודה אחת בלבד, אך היא עדיין יכולה לתפוס את המקום השלישי המוביל לקונפרנס ליג.

בצוות המקצועי חששו ליצור עומס על שחקנים בטח כאשר אין שגרת אימונים נורמלית בחודשיים האחרונים ולכן שחקנים בכירים כמו דניאל סונדגרן, פייר קורנו, עלי מוחמד, ענאן חלאיילי וכן ליאור רפאלוב ועילאי חג'ג' לא עלו בהרכב, כאשר הפנים למשחק בראשון נגד הפועל ב"ש. בנוסף לכך, לכן צ'ארון שרי הוחלף בדקה ה-61, דבר די נדיר ובמקביל גוני נאור הועדף על פניו של מוחמד בעת הפציעה.

שואו שסובב את הקרסול יבדק עם חזרת הקבוצה לישראל, האבחנה הראשונית היא שלא מדובר בפציעה קשה, אך בצוות המקצועי יצטרכו לקבל החלטה האם לפתוח איתו נגד הפועל ב"ש, שכן שלושה ימים לאחר מכן הירוקים יפגשו את ויאריאל. שון גולדברג שנשאר בישראל סובל מפציעה דומה בקרסול, הוא עבר טיפולים בימים האחרונים וינסה להתאמן עם הקבוצה מחר. במידה ויצליח הוא יהיה בסגל למשחק נגד ב"ש.

הירוקים הודו בסיום כי הם לא רגילים לקור הזה, כאשר במהלך המשחק הטמפרטורות צנחו מתחת לאפס מעלות, מה שהעלה את הסיכון לפציעות. אגב, בסיום נרשמה שיחה ערה בין ליאור רפאלוב לבלם ראן ונבחרת בלגיה, ארתור תיאט. השניים העבירו חוויות מהליגה הבלגית ומהחברים המשותפים.