הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למכבי חיפה לא יתאפשר להביא קהל לוויאריאל

הרשויות הודיעו. כל זרי הקבוצה הסכימו לשוב, בקבוצה יערכו מחווה לחטופים

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  01.12.23 - 11:18

התקציר באדיבות 'ספורט1'

מכבי חיפה תחזור היום (שישי) לישראל עם כל השחקנים הזרים שלה כולל מנואל "שואו" קאפומנה. הקשר האנגולי עזב את ישראל עם פתיחת המלחמה ולא הסכים לחזור למשחק נגד הפועל פ"ת אך במהלך השהייה בבודפשט לקראת המשחק נגד ראן, חבריו הישראלים, הזרים וכן בצוות המקצועי הרבו לשוחח אותו על מנת לגרום לו להסכים ולהגיע.

אירועי המשחק נגד הפועל פ"ת אילצו את הירוקים לקיים שיחה עם הזרים במהלך השהות בהונגריה, על מנת ללבן את העניינים ולשים את הנושא הזה מאחור. הזרים הסבירו את עמדתם ואת הצד שלהם באירוע ובמועדון הפיקו לקחים מהאירוע.

הזרים זכו לגיבוי מן הרגע הראשון וכן גם במהלך הימים האחרונים, לראיה צ'ארון שרי עלה עם סרט הקפטן גם במשחק אמש וזאת לאחר שההסבר שלו התקבל. ההולנדי הוותיק ישמש כקפטן גם במשחק נגד הפועל ב"ש.

מבחינה רגשית הירוקים עברו טלטלה גדולה ביממה שלפני המשחק, כאשר נודע להם כי אופיר צרפתי שנחטף ב-7.10 אינו בין החיים והוריו, רישל וחנן, היו אורחי הכבוד של מכבי חיפה בנסיעה לבודפשט. השניים גם נכחו באימון המסכם ב"פושקש ארנה", אך בבוקר המשחק כבר עשו את דרכם לישראל.

צרפתי ז"ל היה מעריץ של שרי ומכבי חיפה הדפיסה עבור המשפחה חולצה עם שמו והמספר 10, אך לא הספיקה להעניק להוריו את החולצה. לפני המשחק הצטלמו השחקנים עם החולצה שתועבר למשפחה. הלוויתו של צרפתי תיערך היום.

הירוקים אירחו גם את בני משפחתו של החייל החטוף מתן אנגרסט. ביום הטיסה הוא חגג את יום הולדתו, כמו גם אחותו שהמריאה לבודפשט, ובמכבי חיפה דאגו להעניק לה עוגה. אופיר, אחיו של מתן, שימש כמאמן על כר הדשא באימון המסכם. מניין ההרוגים בקרב אוהדי מכבי חיפה עומד על 64, אנגרסט הוא אחד מחמישה חטופים יחד עם ענבר היימן, אלעד קציר, דורון שטיינברכר וגיא גלבוע דלאל.

בתוך כך, הודיעה הקבוצה: "כמחווה לחטופים שלא נמצאים בבית ובשיתוף מטה משפחות החטופים, הקבוצה מאפסנת את מדי הבית ותשחק החל מהמשחק הקרוב מול הפועל באר שבע, עם מדי חוץ. כל עוד לא כולם בבית, גם אנחנו לא בבית".

במקביל, רשויות החוק בספרד הודיעו לאופ"א ולוויאריאל כי לא תורשה כניסת רוכשי כרטיסים משני המועדונים במשחק בין השתיים, אלא רק כניסת מנויים עונתיים של הקבוצה הביתית. לפיכך לא יהיה קהל חוץ כלל ויציע האורחים יישאר סגור