שישי: משחק בכורה היסטורי לנורדיה ירושלים

קבוצת האוהדים תחל את דרכה בליגה ג' מול קרית עקרון ותערוך הפנינג ענק

זיו אמויאל  16.10.14 - 10:13
בית"ר נורדיה יוצאת לדרך (מתוך עמוד הפייסבוק של בית"ר נורדיה)
בית"ר נורדיה יוצאת לדרך (מתוך עמוד הפייסבוק של בית"ר נורדיה)
תחילת כתבה

גבירותיי ורבותיי - היסטוריה: מחר ייערך משחק הבכורה של קבוצת האוהדים החדשה, נורדיה ירושלים מול קרית עקרון. המועדון שהוקם על ידי אוהדי בית"ר שמאסו בגזענות ובאלימות יפתח את דרכו החדשה בשישי ב-13:30 במגרש בגבעת רם. בין השמות הבולטים: ברוכיאן, טרטיאק, דוידיאן, שוויקי וגם שחקנים ערבים. ומה יהיה התקציב?

  • מחר: כל הדיווחים ממשחקי הליגות הנמוכות בתכנית הרדיו "שישי ושערים"

ראשי המועדון מתכננים טקס מרשים, הפתעות ומפגן עידוד של מאות אוהדים שהצטרפו לקבוצה. מחיר הכניסה למשחק יהיה 10 ש"ח, ילדים יכנסו בחינם. כזכור, מי שמונה בקיץ למאמן הקבוצה, הוא בלם העבר האגדי של בית"ר ירושלים, סרגיי טרטיאק. עם סגל הקבוצה נמנים שחקנים יהודים וערבים מירושלים וסביבותיה. הבאים למשחק ייהנו מתוכנית עשירה שמבטיחה הפנינג ססגוני ותצוגת עידוד.

חברי העמותה נערכים עם תופים, בלונים, צעיפים, קונפטי ושלט ענק, כדי להבטיח מפגן עידוד שעומד בסטנדרטים שמכתיבה מורשת ימק"א וטדי; הזמר והבדרן שי נובלמן, החבר בעמותת בית"ר נורדיה ירושלים, ינחה טקס הוקרה לשחקן העבר המיתולוגי של בית"ר, ד"ר ראול גלר.

הקבוצה מורכבת ברובה משחקנים ירושלמים צעירים, יהודים וערבים, וכן מכמה שחקנים וותיקים שלחלקם עבר בליגת העל. בין השמות הבולטים: אביתר ברוכיאן (לשעבר בית"ר ירושלים), ארטיום טרטיאק (לשעבר הפועל קטמון), אלון אסרף (לשעבר מלך שערי ליגה א'), שימי דוידיאן (לשעבר הפועל ירושלים), עוז אריאל (בוגר מחלקת הנוער של בית"ר) ואמיר שוויקי (שהיה מכוכבי קבוצת הנוער של בית"ר, אולם לא מצא את מקומו בקבוצה הבוגרת)

יו"ר הקבוצה, ד"ר איציק אלפסי אמר: "הקבוצה הוקמה כדי להחזיר לנו, האוהדים, את האהבה לקבוצה אותה אהבנו ועליה גדלנו. את מקום השנאה והגזענות יתפסו התום, האהבה והעידוד. את מקום האופורטוניזם, יתפסו תחושות השיתוף ואת האלימות תדחק האחדות".

המועדון יעמיד בעונת הבכורה בליגה ג' תקציב של כחצי מיליון שקל שיורכב בחלקו מכספי חברי העמותה. חברות בעמותה מתאפשרת בהעברת סכום של "תל חי שקלים" (448 ש"ח; 320 ש"ח לנוער, חיילים וסטודנטים) - המועדון ממשיך ומגייס חברים גם במהלך העונה.

יתר תקציב המועדון מגיע מנותני חסות ומתורמים. החברה המאמצת הרשמית של הקבוצה היא "אורטל תיירות ונופש", חברת בת של איסת"א הנמצאת בבעלותו של איש העסקים הירושלמי אלי דנון. בין התורמים הרבים לקבוצה ניתן למנות גם את יו"ר בית"ר לשעבר, מאיר פניג'ל, ושותפו לבעלות על הקבוצה, מאיר לוי.