ההעברה שהסתבכה: על איום ברצח ופניית פרסה

עיסא רצה להעביר שחקן לליגה הפלסטינית, ושמע: "אתה תקבל כדור בראש"

רז זהבי
רז זהבי  23.12.14 - 12:30
תחילת כתבה

סמיר עיסא מאמן הילאל אל קודס מהליגה הפלסטינית, שאימן בעבר גם באחי נצרת וקבוצות נוספות, אויים ברצח בשל מעורבתו בהעברת שחקנים ברשות הפלסטינית. לאחרונה הביעה קבוצת ואדי ניס מבית לחם עניין במועמר קראקרה, שחקנה של צור שלום מליגה א'. ואדי ניס פנתה לעיסא, שאימן את השחקן בעבר, על מנת שיסייע בהעברה. אלא מה, באותו שלב, גם קבוצת שאבאב אל חליל החלה במו"מ עם השחקן. עיסא, לטענתו, לא ידע על כך.

אמש (שני) בשעות הערב צילצל אלמוני למאמן, והודיע לו: "אם תתקרב לרשות הפלסטינית, תקבל כדור בראש". אותו אלמוני אף ציין בשיחה כי הכעס הוא על הנסיון של עיסא להעביר את קראקרה לקבוצה אחרת זולת שאבאב אל חליל.

עיסא, שאימן בעברו בשאבאב אל חליל, שוחח מיידית עם קברניטי הקבוצה והבין את המצב אליו נקלע, והבהיר להם כי הוא מושך את ידיו מכל מעורבות בהעברת השחקן, לכאן או לכאן, ובנושאי העברות שחקנים מהארץ לרשות. צחוק הגורל, שעיסא קיבל טלפון גם מיגאל אלקסלסי, בעלי צור שלום, שאף הוא ביקש מהמאמן לרדת מהנושא.

עיסא בתגובה: "בהחלט עברו עלי שעות לא נעימות. לא נעים שמאיימים על חייך. פניתי להנהלת שאבאב אל חליל שהם חברים קרובים שלי, והבהרתי שיותר אין לי כל כוונה להיכנס לנושאים של העברות שחקנים בתוך הרשות הפלסטינית ומחוצה לה".