הפריצה והמצב הבטחוני בשדרות: טלקר מדבר

שחקן העבר ירד לליגה ב' ובטוח: "יכול לאמן בכל קבוצה בארץ"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  09.11.19 - 13:30
תחילת כתבה

בווידאו: תקציר הניצחון של מכבי יבנה על אור יהודה

פגרה בת שלושה שבועות מתקרבת לה בצעדי ענק, אבל רגע לפני שזה יקרה, עם רזומה של 23 הופעות בנבחרת ישראל, אליפות היסטורית עם הפועל חיפה ומעל 300 הופעות בליגת העל, כולל בבית"ר ירושלים ומכבי נתניה, עופר טלקר בוודאי חשב שקריירת האימון שלו תוביל אותו למקום יותר גבוה מאשר מכבי שדרות, המשחקת בליגה ב'. בגיל 46, ואחרי ניסיונות במכבי והפועל הרצליה, טלקר החליט לקחת על עצמו את הפרוייקט בעיר הפריפריה, ובינתיים מוביל אותה למקום הרביעי בליגה ב' דרום ב' ולסיבוב ח' בגביע המדינה, שם הם זכו להגרלה נוחה יחסית - מכבי בני ריינה מליגה ב' גם כן. למרות זאת, הוא לא מצטער על כלום.

"אני אוהב את המקום, כיף לעבוד פה", אומר טלקר בראיון לערוץ הספורט, "אני מנהל מקצועי של מחלקת הנוער. היה מוזר מאוד כשקיבלתי את ההצעה, אפילו גיחכתי. אני מכבד את כולם והלכתי לשבת עם מנהל העמותה, עמיר אוחנה. העירייה תומכת מאוד בספורט, הסכמתי לחוזה של שנתיים. יש כאן תנאים טובים. העדפתי להגיע לשדרות למרות שהיו לי 3-4 הצעות מליגה א'. המהלך שעשיתי הוא נכון לקריירה שלי, לקחתי פרויקט".

"כמעט אף אחד לא ידע שיש כדורגל בשדרות, עכשיו מדברים עליה ועליי ואני ממשיך לקבל הצעות", הוסיף טלקר. "להיות מאמן בליגה הלאומית ולהיות מפוטר אחרי שלושה מחזורים כי יש לחץ? לא תודה. אני רוצה דרך, להביא קהל וליהנות. אחזור לרמות הגבוהות, אני אשמח שזה יקרה עם שדרות בתקופה הקרובה. לא ויתרתי על נושא האימון ברמות הגבוהות, אני צעיר ולא ממהר. הפכתי להיות מאמן יותר טוב".

טלקר בטוח שההזדמנות שלו להוכיח את היכולת תגיע: "לא הייתי עושה שום דבר אחרת, יש הרבה מאמנים בליגת העל והליגה הלאומית שאני שווה להם ברמת הידע והחריצות. אני יכול לאמן בכל קבוצה בארץ, אפילו בליגת העל, אין לי ספק. שחקנים שעשו קריירה גדולה יכולים להתבטא כמאמן ראשי, אבל הם צריכים להתוות דרך בכדורגל הישראלי. אני עושה את זה דרך מחלקות נוער. אני לא חייב לעבוד במכבי ת"א כדי להגיד שהצלחתי בקריירת האימון".

שדרות סופגת בשבועות האחרונים מטחי קסאמים מעזה, אך זו המציאות שהעיר הזו חיה בה בשנים האחרונות: "המצב הביטחוני משפיע מאוד. עד שאתה מגיע לשם אתה לא מבין את המציאות. זה פוגע באימונים, פוגע במשחקים, פוגע במחלקת הנוער. שחקנים רצים למקלטים, זה מטורף. זה פוגע בכמות הצופים שמגיעה למשחקים, אני תושב שדרות ומכיר את המציאות של העיר ועד כמה היא קשה. לכן הצלחת הכדורגל לעיר היא חשובה מאוד. באחד האימונים הייתה נפילה ליד המגרש (250 מטר)".

ומה לגביע הגביע? טלקר לא חושב רחוק מדי: "אין מחשבה על חצי גמר, זאת לא המטרה של המסע שלנו. שדרות זכתה לראשונה בגביע של ליגה ב', רק דרכו אפשר להגיע לשלבים המתקדמים. המסע פגע בנו מעט בליגה, מסתבר שזה שווה את זה. המטרה שלנו היא להמשיך הלאה, לקבל חשיפה, כי שדרות בדרך כלל מגיעה לכותרות בגלל דברים לא חיוביים. אנחנו רוצים להביא את העיר לחשיפה לכלל אוהדי הכדורגל בארץ. יש לנו משוכה קשה. אם נעבור, המטרה היא להביא קבוצה גדולה לשדרות. גם מול קבוצה גדולה לא נתבטל".