הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לא ניתן לקבוע כי מדובר בהחלטות שגויות"

באיגוד השופטים הגיבו לטענות כאוכב. התמונות וההסבר בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.05.21 - 19:41

משחק העלייה לליגה הלאומית בין בני ריינה הפועל כאוכב ממשיך להעסיק את הכדורגל הישראלי, גם 24 שעות אחרי התקרית המכוערת והקטטה האלימה שפרצה על כר הדשא, לאחר שבכאוכב טענו לטעויות שיפוט. הערב (שישי), הגיעה התגובה המלאה של איגוד השופטים.

אירוע אישור שער בדקה 84
זוויות הצילום הקיימות אינן מאפשרות בשום אופן לקבוע ודאות ביחס להחלטה ובוודאי שלא ניתן לקבוע כי מדובר בהחלטה שגויה. עוזר השופט ממוקם בזווית הטובה ביותר לאבחן האם הכדור עבר במלוא
היקפו את קו השער.

אירוע נבדל בתוספת הזמן
להדגיש, החלטת הנבדל הינה ביחס למסירה הראשונה לשחקן התוקף שבקרבת עוזר השופט ולא ביחס למסירה השנייה להבקעת השער. זוויות הצילום הקיימות אינן מאפשרות בשום אופן לקבוע ודאות ביחס
להחלטה ובוודאי שלא ניתן לקבוע כי מדובר בהחלטה שגויה.

ניתן לראות בצילום כי ברגע המסירה לא נראה כלל קו ההגנה ולא השחקן התוקף הרלוונטי (תמונה 1). בעת שזווית הצילום מאפשרת לראותם, הרי שניתן להבחין שעוזר השופט ממוקם כנדרש אל מול קו ההגנה וכי השחקן התוקף נמצא משמעותית קרוב יותר לשער ביחס לקו ההגנה (תמונה 2). עוד ניתן לראות כי עוזר השופט מניף את הדגל באופן ברור לנבדל כבר כאשר הכדור באוויר ובטרם בכלל נמסר למצב ההבקעה (תמונה 3).

לאור כל האמור, הטענות שהועלו כי מדובר בהחלטות שגויות הינן חסרות כל ביסוס. איגוד השופטים מגבה באופן מלא את צוות השיפוט ובפרט את שני עוזרי השופט בהחלטותיהם. כמו כן, איגוד השופטים דוחה בתוקף את ההשתלחות של מי מנציגי קבוצת הפועל כאוכב כלפי עוזרי השופט.