צ'אנס אחרון. 22:00, ישיר באתר: ישראל נגד צרפת

אחרי ההפסדים לבריטניה ואוקראינה, הנבחרת רוצה סנסציה נגד פארקר ושות'

רועי גלדסטון, שליח ערוץ הספורט לסלובניה  06.09.13 - 14:14
תחילת כתבה

אחרי הפסדים מפתיעים ומביכים למדי לבריטניה ואוקראינה, נבחרת ישראל ערכה אימון צהריים לקראת המשחק השלישי באליפות אירופה. היריבה הפעם תהיה צרפת של טוני פארקר, הנבחרת החזקה ביותר בבית, ובסגל של אריק שיבק יודעים היטב שכל דבר פחות מ-100 אחוזים לא יותיר לבחורים בכחול-לבן סיכוי להשיג ניצחון ראשון.

אנשי הנבחרת והשחקנים מתעסקים בעיקר בביקורות עליהם בעקבות ההפסדים בשני המשחקים הראשונים. נראה שבצוות המקצועי וגם השחקנים עצמם מודעים לכל מה שנכתב ונאמר על התצוגות עד כה, ואפילו ברבע השעה בסיום האימון כשהתקשורת הורשתה להכנס פנימה השחקנים דיברו בינם לבין עצמם על המילים שנכתבו ב-48 השעות האחרונות.

האווירה הייתה של "עסקים כרגיל", חיוכים וכדומה, אבל מתחת לפני השטח האווירה מתוחה מאוד. השחקנים פגועים מהביקורות, וזה ניכר. אלכס טיוס, שימריא לישראל בהמשך היום, הגיע לאימון בלבוש אזרחי ונפרד מכולם. כבר הלילה הוא יישן במיטתו בישראל ויחלים מהקרע בשריר הירך הפנימי ממנו הוא סובל.

טיוס: "לא מסוגל באמת להראות את היכולת שלי"

באימון אמר טיוס: "אני לא מרגיש מספיק טוב כדי לשחק ולעזור לנבחרת. אני מרגיש שהפציעה שלי נמשכת וזה בעייתי, אני מרגיש שהשחקנים האחרים שלא פצועים יוכלו לעזור יותר ממני לנבחרת וזו המטרה העיקרית מבחינתי. רציתי לעשות את הכי טוב שאני יכול, אבל אני לא מרגיש שאני מסוגל להראות באמת את היכולת שלי בגלל הפציעה".

טיוס התייחס לביקורות שהופנו נגדו, על כך שלא חזר למגרש אחרי שטופל בחדר ההלבשה במחצית ולא תמך בנבחרת מהספסל, והוסיף: "בנבחרת אמרו לי להישאר בחדר ההלבשה, הלוואי שיכולתי לראות את המשחק. שאלתי את המאמנים כמה פעמים אם לצאת והם אמרו לי: 'לא, תישאר לטיפולים'".

האם זו הייתה טעות להביא אותך לכאן פצוע?
"זו לא הייתה טעות להביא אותי, רציתי לעזור לנבחרת ישראל. נשארתי בארץ כל הקיץ, יש לי אישה ומשפחה בחו"ל שלא ראיתי כמעט שנה, אבל השקעתי את כל הזמן המאמץ שלי כדי להישאר בריא ולעזור לנבחרת. לצערי, זה לא הצליח".

טיוס סיפר על מצב הרוח בנבחרת: "יש כאן לחלוטין הרגשה ורצון לנצח כבר משחק, כולם רוצים לעשות את זה ואני כן חושב שהנבחרת יכולה להעפיל לשלב הבא. זו אפשרות שאחזור לנבחרת בקיץ הבא, נראה מה יהיה".

לשאלה האם מכבי ת"א בשורותיה ישחק בעונה הקרובה צריכה לדאוג מהפציעה, אמר הפורוורד-סנטר: "אני לא בטוח, זה משהו שנמשך כל הקיץ וזו פעם ראשונה שאני פצוע. זה מתסכל לעבור את זה ואני מקווה שאבריא כמה שיותר מהר".

קטש: "זה מה שאנחנו שווים"

"אנחנו מייצגים את נבחרת ישראל, ולא משנה מה התוצאות צריך לבוא ולשחק בצורה הכי מכובדת שיש", הזכיר עוזר המאמן עודד קטש. "כולם מבינים את זה, דיברנו על זה. מעבר לכך, אי אפשר לדעת מה יכול לקרות, יכול להיות לנו צ'אנס. נבחרת ישראל בעבר רשמה ניצחונות על נבחרות שהיו פייבוריטיות מולה. במצב הנוכחי צריך להרים את עצמנו, לצפות למשחק פתיחת טובה ואולי זה יתן לנו בטחון".

בצוות המקצועי פחות קוראים את הביקורות, אבל לשחקנים הכל מגיע. "אנחנו לא מתייחסים לרעשים מבחוץ, מנסים להישאר מרוכזים", הסביר קטש. "כמו שאריק אמר להם, אחרי שני משחקים כאלה והדרך שהפסדנו אפשר או להתפרק או לעשות את כל מה שיש לנו עדיין לעשות. לא נרים ידיים. ככה עשינו באליפות הקודמת, וכך נעשה גם עכשיו".

"אתם יודעים למה ציפינו ואיך מרגישים ההפסדים האלה", הוסיף עוזר המאמן. "לא נעים לפתוח ככה אליפות, לא נעים להפסיד ככה. זאת לא היכולת שרצינו להציג, זה כואב לנו מאוד. עם כל הכאב יש יום חדש, משחק חדש וצריך להרים את הראש. מהראשון, שזה אריק, ועד אחרון השחקנים, לכולם אכפת וכולם עשו את המקסימום. אם היכולת לא הספיקה, אז זה מה שאנחנו שווים. אחרי זה נסיק מסקנות, נפיק לקחים, כל עוד אנחנו פה אנחנו צריכים להתרכז במשימה".

בנבחרת צרפת, שהתאמנה הבוקר לקראת ישראל, מופתעים מאוד מהיכולת שהציגה החבורה של אריק שיבק ומשני ההפסדים. העיתונאים שמלווים את הטריקולור מספרים כי בצרפת יודעים שהם עדיפים על ישראל, אבל מפחדים מהתפרצות של היריבה, לה כבר אין מה להפסיד. שחקן פורטלנד ניקולה באטום הזהיר: "מדובר במשחק מוקש מבחינתנו, ישראל יכולה פתאום להתפוצץ".