הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טרי: שיחקנו עם הלב. משחק 5? זהו משחק 7

המאבריקס לא ממהרים לחגוג אחרי ה-83:86 והשוויון בגמר מול מיאמי. צ'נדלר: "אדם אחר במצבו של נוביצקי לא היה יוצא מהמיטה". לברון: "אני אהיה אסרטיבי". בוש: "רוצה שג'יימס יהיה אגרסיבי יותר"

אייל גרוסברד  08.06.11 - 07:55
נוביצקי החולה מנסה לחסום את ווייד (gettyimages). מוכנים לגיים 7?

תחילת כתבה

דירק נוביצקי חולה, משתעל ובקושי קולע, אך מתעורר ברבע האחרון עם 10 נק' רצופות ומקבל עזרה מחבריו למאבריקס בדרך לניצחון 83:86 על מיאמי. לברון ג'יימס קולע רק 8 נק' ורושם משחק תשיעי בלבד בקריירה עם פחות מ-10 נק' מבין 717 המשחקים בהם שיחק. זהו סיפור משחק 4 שהסתיים בניצחון גדול לדאלאס שהישוותה ל-2:2 בסידרת הגמר.

"ניסיתי לעשות דברים שלא הצלחתי לעשות לאחרונה", הסביר טייסון צ'נדלר, שסיים עם דאבל דאבל של 13 נק' ו-16 ריב', "מיאמי שמה עליך המון לחץ. ווייד נהדר, הוא תוקף אותך כל הזמן אבל עשינו הגנה טובה והקשינו עליו לקחת זריקות טובות. הפעם עשינו עבודה טובה יותר ברוטציות ההגנתיות שלנו. נוביצקי? אני אזכור שתמיד טוב יותר כשאתה מנצח. הוא עלה למגרש, כשאנשים ממוצעים עם חום גבוה בקושי יוצאים מהמיטה. הוא עמד מול קבוצה מצוינת והיה לידנו במשחק הכל כך חשוב למרות שהוא ידע שאם לא ישחק טוב הוא יספוג ביקורת קשה. הוא בקושי נשם. בכל פעם שהוא דיבר הוא השתעל. אני מאוד שמח בשבילו".

"שיחקנו עם לב יוצא דופן והמון תשוקה", סיכם ג'ייסון טרי, "עשינו כל טריק שכתוב בספר כדי לנצח. המעבר לאיזורית עזר לנו להגיע לניצחון. אמרתי שאהיה אגרסיבי ואתקוף יותר ואני שמח שעשיתי את זה. אני חייב להמשיך כך כדי לנצל את ההזדמנויות שלי. ידענו שדירק חולה אבל ידענו שהוא ישחק. הוא מעולם לא החמיץ משחק בגלל מחלה. משחק 5 הוא משחק 7 עבורנו. זה המשחק האחרון שלנו העונה מול הקהל שלנו ואנחנו רוצים לנצח בו".

"דירק עשה כל מה שהיה יכול לעשות", פירגן מאמנו, ריק קרלייל, "הכדור נע בין השחקנים, הפעם לכיוון השחקנים האחרים. הוא יצא כשהוא יכול היה ליצור. אני אוהב את הדרך בה נוביצקי שיחק. הוא לחם במשהו לא קל בכלל".

"הבחורים שלי בוגרים מספיק", אמר אריק ספולסטרה, מאמן ההיט, "אנו מבינים מה עומד על הכף וכל העבודה שעשינו כדי להגיע לנקודה הזאת. לא הבחנתי במשהו שונה אצל דירק. בכל זריקה שלו אתה עוצר את הנשימה, זה תמיד נראה כאילו זה ייכנס פנימה בסופו של דבר. ברור שנרצה לראות את לברון מעורב יותר בהתקפה. הוא חלק מאוד חשוב במה שאנחנו עושים, ננסה להקל עליו ולשים אותו במצבים הנכונים לו במשחק 5".

"אנחנו שוב במצב נואש לנצח ומד הלחץ עולה", אמר כריס בוש, "לברון? הוא יצטרך להתאושש. הוא שחקן גדול והוא יידע להתעשת, הוא יעלה לשחק וישכח מהמשחק הזה. אנו לא מודאגים מדי, עלינו רק לטפל טוב בכדור. לא עשינו את זה ולא קלענו טוב בדקות הסיום וזה הוביל להפסד. דאלאס טובה מדי במגרש הפתוח ויודעת לנצל מומנטום. אנחנו יודעים שכל משחק יהיה צמוד וצריך ללמוד את הטעויות שעשינו בוידאו, לתמוך אחד בשני ולנצח. אנחנו צריכים לנצח עוד שני משחקים. אני לא אומר שלברון היה פאסיבי הלילה, אבל אני בהחלט רוצה לראות אותו אגרסיבי".

"הייתי מוכן לרגע הזה, לזריקת העונשין לקראת הסיום אבל הכדור לא נכנס. אתה מתאמן על זה ומחכה לרגע החשוב הזה אבל זה לא נכנס", אמר דוויין ווייד, "הקבוצה שלי סומכת עליי שאהיה יותר משחקן חד מימדי אז ניסיתי לעשות מכל דבר. זה הגמר ואתה רוצה לוודא שאתה עולה למגרש בכל לילה ומשאיר הכל שם. לא ניצחנו הפעם אבל שיחקנו חזק ועשינו חלק מהדברים שרצינו לעשות. האיבודים ברבע האחרון, כולל 2 שלי, פגעו בנו".

"לא היה לי משחק טוב בהתקפה", אמר ג'יימס, "אני צריך להיות יותר אסרטיבי בהתקפה. ניסיתי להתרכז בהבאת דאבל טים עליי כדי שמישהו יישאר פנוי. אין הרבה זמן להתאמן על הזריקה. צריך לבוא מוכן. אני בוטח בזריקה שלי שהיא תחזור אליי. חבריי לקבוצה האמינו בי כל העונה, ואני בוטח ביכולת שלי. בסידרה הזו 7 או 8 נק' יתרון לא שוות כלום".