הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בסטייל: יאו, אייברסון ושאקיל בהיכל התהילה

התשובה התרגש, הדיזל לא שכח לעקוץ את קובי בראיינט וגנב את ההצגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.16 - 08:20

תגיות: NBA

תחילת כתבה

ה-NBA אמנם עדיין בפגרה, אבל משעמם לא היה הלילה (בין שישי לשבת). 5 חודשים אחרי ההכרזה של היכל התהילה על מחזור 2016, שאקיל אוניל, אלן אייברסון ויאו מינג קיבלו את הכבוד באופן רשמי. ולא כל כך במפתיע, הדיזל והתשובה גנבו את ההצגה בערב שנראה לפרקים יותר כמו מופע סטנדאפ, וגם מינג סיפק את הסחורה.

לעיני אוהדים שהגיעו עם הגופיות שלו, אייברסון שמע קריאות "MVP" כשהזכיר את אוהדי פילדלפיה, דיבר במשך יותר מחצי שעה והודה למאמניו, למשפחתו, לחבריו על הפרקט וגם לטופאק ומייקל ג'קסון. הוא גם התרגש ונאלץ לעצור את עצמו בחלק הראשון של הנאום, בו התייחס למייקל ג'ורדן.

"רציתי להיות כמוהו", אמר אייברסון, "אני זוכר את הפעם הראשונה ששיחקתי מולו. עליתי על הפרקט, הסתכלתי עליו ובפעם הראשונה בחיים שלי, בן אנוש לא נראה לי אמיתי. זה היה מייק, הגיבור שלי". לאוהדי הסיקסרס אמר התשובה: "אין כמו מערכת היחסים שלי איתכם. אני מודה לכם על התמיכה במשך השנים, אף פעם לא ויתרתם".

בהמשך אייברסון התייחס לאלה שהם "כבר לא החברים שלי" ועקץ: "אני שמח שחשפתם את עצמכם וגרמתם לי להבין שאתם כבר לא טובים עבורי או עבור משפחתי. אני מעריך אתכם על זה, כף שכשיהיו לי חברים נוספים בעתיד, אני אדע לזהות את הסימנים".

שאק, כמו שאק, התבדח במהלך דבריו וסיפר על פרסומת שבה "הייתי צריך לשבת במכונית שידעתי שאני לא יכול להיכנס אליה". כשהקהל צחק, האיש הגדול המשיך: "היי, הם שילמו לי 3 מיליון דולר. מה, רציתם שאני אסרב?". בהמשך גם קובי בראיינט, חברו (בחלק) מימי לוס אנג'לס לייקרס, קיבל מקום של כבוד בנאום של הדיזל: "הוא דחף אותי קדימה ועזר לי לזכות ב-3 אליפויות רצופות. הוא גם דחף אותי החוצה מהקבוצה ועזר לי לעבור בטרייד למיאמי".

שאק דיבר גם על סנטר אחר שנכנס להיכל התהילה - יאו מינג. "במשך שנים לא דיברתי איתו", הוא אמר, "חשבתי שיש מחסום שפה. ואז במשחק אחד הוא עשה מהלך של האקים אולאג'ואן ואמרתי: 'היי, יאו, מהלך יפה', והוא ענה: 'תודה, אחי'. ואז אמרתי: 'וואו, וואו, וואו, אתה מדבר אנגלית?', והוא ענה: 'שאק, אף פעם לא דיברת איתי. ברור שאני מדבר אנגלית".

שאק, לא מקלעי העונשין הגדולים בהיסטוריה, דיבר גם על זה: "אני רוצה להודות לניק אנדרסון שהחמיץ את 4 הזריקות ההן מהעונשין ברצף בסדרת הגמר הראשונה שלי. לא, אני צוחק. אבל אני מעדיף להיות קלעי עונשין גרוע ולהיכנס להיכל התהילה".

יאו מינג היה הדובר הראשון במהלך הערב ואמר: "כשגיליתי את זה, חשבתי שמישהו עשה טעות. אלן אייברסון הגדול היה צריך להיות ראשון". שחקן העבר גם הודה ליוסטון ("אני טקסני ורוקט לכל חיי") והתייחס לשאק: "כל משחק ששיחקנו הזכיר לי את המשפט: 'מה שלא הורג אותך, מחשל אותך'".

גם קמברלנד פוזי וזלמו "ביג זי" ביטי, שחקנית הנשים שריל סוופס, המאמן ג'ון מקלנדון, מאמן המכללות טום איזו, בעלי שיקגו ג'רי ריינסדורף והשופט דארל גארטסון נכנסו להיכל התהילה.