אחים לנשק: הווריירס ניצחו בטורונטו וקבעו משחק 6

דרמה מטורפת בקנדה: הראפטורס כבר הריחו אליפות, אבל הספלאש בראדרס, קרי ותומפסון, צלפו שלוש שלשות קריטיות וסידרו ניצחון 105:106. האלופה עדיין בחיים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.06.19 - 06:39
תחילת כתבה

איזו דרמה מופלאה מספק גמר ה-NBA. גולדן סטייט ניצחה הלילה (בין שני לשלישי) בטורונטו 105:106 ונשארה בחיים בסדרת הגמר, שתחזור בלילה שבין חמישי לשישי למשחק פרידה מהאורקל ארינה במצב של 2:3 בלבד לראפטורס.

קווין דוראנט חזר, וכמעט מיד נפצע שוב ונטש. קוואי לאונרד התעלה ברבע האחרון וסידר למארחים יתרון שש נקודות. החגיגות בקנדה כמעט החלו, ואז הספלאש בראדרס, קליי תומפסון עם שתי שלשות וסטף קרי עם אחת, השלימו מהפך מדהים במאני טיים וברחו מקנדה בתקווה לחזור לשם למשחק שביעי ומכריע על האליפות. וואו.

רבע ראשון
גולדן סטייט פתחה את הרבע הראשון כמו קבוצה שלא רוצה להפסיד את האליפות. מי שניצחו על המקהלה היו קרי, עם חמש הנקודות הראשונות ו-14 בסך הכל ברבע הראשון, וקווין דוראנט, שנראה חד מתמיד עם שלוש שלשות שהעניקו גם לו מאזן דו ספרתי. בצד השני, גאסול, המוציא לפועל העיקרי של נרס בפתיחה, עשה ככל העולה על רוחו מתחת לסלים, ויחד עם קוואי הוא שמר על התוצאה צמודה, כאשר השניים נעזרו בדקות מנוחה של דוראנט. 28:34 לגולדן סטייט אחרי 12 דקות.

רבע שני
אחרי שבפתיחה נראה היה שהכל הולך לווריירס, גם הפעם משהו השתבש - קווין דוראנט נפצע שוב וירד לחדר ההלבשה כשהוא מלווה בקרי וקוק. מוקדם יותר, דוראנט הספיק לעלות למקום העשירי ברשימת קלעי השלשות כל הזמנים. קר שלח לפרקט את קאזינס כדי למלא את החלל וזה מיד השתלם עם חמש נקודות רצופות שהעלו את היתרון לדו ספרתי לראשונה. אלא שאז גם דריימונד גרין הסתבך עם בעיית עבירות וקיבל טכנית אופיינית, גאסול ניצל זאת כדי להוביל ריצת 5:15, בדרך ל-56:62 בהפסקה.

רבע שלישי

שלשה של תומפסון בתחילת המחצית השנייה הקפיצה מחדש את היתרון של האלופה לדו ספרתי, 56:67, אך טורונטו ענתה בריצת 0:7 מהירה. הנדנדה הזו נמשכה ודקות טובות של הווריירס סידרו יתרון 63:75, שבע דקות לסוף הרבע וניק נרס הזעיק פסק זמן. טורונטו חזרה למינוס ארבע, אך תומפסון צלף שלשה חמישית במשחק וקבע 73:80. הרבע נגמר ב-78:84 לווריירס.

רבע רביעי

איבקה קלע ארבע רצופות בתחילת הרבע המכריע והוריד ל-85:82 בלבד. טורונטו כל הזמן נותרה צמודה, אבל פשוט לא הצליחה להשלים מהפך ובכל פעם האורחים השיגו סל חשוב. דאנק של איבקה קבע 92:89, בדיוק שמונה דקות לסוף ואם לא די בצרות, הרי שהווריירס גילו שגם לוני החמיר את הפציעה וגמר את המשחק. ביתרון נקודה בלבד, דריימונד צלף שלשה אדירה.

מנגד, קוואי נעץ שלשה והעלה את הראפטורס ליתרון ראשון מאז הרבע הפותח. הטירוף של לאונרד נמשך והוא סיפק 10 נקודות תוך פחות משתי דקות וטורונטו הובילה 97:103, שלוש דקות בלבד לסיום. קוואי הלך לאיבוד בהתקפה הבאה וזרק איירבול והספלאש בראדרס הבינו שזה עכשיו או לעולם לא: קליי צלף שלשה, סטף השווה עם אחת משלו וקליי השלים מהפך מדהים, דקה לסיום, 103:106 לווריירס.

גאסול החטיא לייאפ, אבל גרין איבד ולאורי קלע וצימק למינוס נקודה. קרי עשה עבירת תוקף קריטית והראפטורס קיבלו את הכדור, 15.7 שניות לסוף, אבל לאורי נאלץ לקחת זריקה בלתי אפשרית והווריירס שרדו עם 105:106 עצום.

קרי סיים עם 31 נקודות, 8 ריבאונדים ו-7 אסיסטים. קליי קלע 26 (7 מ-13 מהשלוש) וקאזינס הבריק עם 14 ו-6 ריבאונדים. דוראנט סיפק 11 לפני שיצא, גרין רשם 10 נקודות, 10 ריבאונדים ו-8 אסיסטים.

קוואי הוביל את הראפטורס עם 26, 12 ריבאונדים ו-6 אסיסטים לצד צמד חסימות וחטיפות וחמישה איבודים. לאורי סיים עם 18 נקודות (1 מ-6 לשלוש), גאסול עם 17 ו-8 ריבאונדים וסיאקם עם 12. איבקה הוסיף 15.