בגלל טפיחה בישבן: כשקובי צלף 55 מול MJ

צפו: הטראש טוק של ג'ורדן עלה לו ביוקר נגד היורש ב-2003

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.09.19 - 06:35

תגיות: NBA

תחילת כתבה

כל כך הרבה שחקנים חלמו וקיוו לאורך השנים להיות היורשים של מייקל ג'ורדן, אבל מכולם, מי שהיה הכי קרוב לחקות את השחקן הגדול בכל הזמנים היה קובי בראיינט. התנועות, הווינריות והביטחון העצמי של כוכב הלייקרס הזכירו לרבים את אלה שהיו לג'ורדן וכמו שהוד אווירותו למד על בשרו, רגע לפני שקריירת ה-NBA שלו נגמרה באמת, הדברים הללו לעיתים יכולים לחזור אליך כמו בומרנג.

גילברט ארינאס, שהצטרף לוויזארדס מגולדן סטייט ב-2003, מיד עם פרישתו השלישית והאחרונה של ג'ורדן, חשף בריאיון בפודקאסט סיפור מרתק שקשור למפגש האחרון אי פעם בין מייקל לקובי.

הכל החל על פי ארינאס במשחק הראשון באותה עונה בין הלייקרס לוושינגטון. ג'ורדן פישל במאני טיים, רוברט הורי צלף שלשת יתרון 2.9 שניות לסיום, אבל ג'רי סטקהאוס הכריע לטובת וושינגטון המארחת עם דאנק ניצחון על הבאזר מול האלופה.

מיד בסיום אותו 99:100 דרמטי לוויזארדס, ארינאס סיפר: "ג'ורדן ניגש לקובי, נותן לו מכה בישבן ואומר 'אתה יכול לנעול את האייר ג'ורדן האלה שלך, אבל אף פעם לא תוכל להיכנס באמת לנעליים האלה".

אחרי אותה עקיצה, בראיינט שתק לשבועיים, סירב לדבר עם חבריו לקבוצה או אנשי הלייקרס ורק תכנן את הנקמה שלו. אחרי שבועיים ניגשו השחקנים לפיל ג'קסון ושאלו עם הכוכב כועס עליהם והמאמן סיפר להם את אשר אירע בבירה. ארינאס אמר: "ואז כל השחקנים של הלייקרס אמרו 'אנחנו מרגישים רע עבור ג'ורדן בפעם הבאה שנשחק מולו'. הם כבר ידעו מה הולך לקרות כש-MJ יגיע ל-LA. קובי אפילו לא היה צריך להגיד משהו לקבוצה. ברגע שהם שמעו מה קרה, הם ידעו מה קובי החליט לעשות".

ואכן, ארבעה חודשים וחצי חלפו והוויזארדס הגיעו ללוס אנג'לס. בראיינט סיים את המחצית הראשונה עם 42 נקודות, שיא מועדון ואת המשחק כולו עם 55. הוא צלף 9 מ-13 מהשלוש, 16 מ-18 מהקו והתעלל בכל שומר שניצב מולו, מטיירון לו, דרך סטקהאוס, כריסטיאן לייטנר, קוואמי בראון, ברייון ראסל וכמובן, ג'ורדן, ש-23 הנקודות שלו ממש לא הספיקו לאורחים. רגע לפני סוף הקריירה, גם הוא למד לקח נדיר. "מה שג'ורדן אמר לו הניע את קובי לעשות את זה", סיכם ארינאס. "הוא פסיכופת לגמרי".