אבדיה ראשון בדירוג השחקנים הבינלאומיים

הישראלי סומן כ"כישרון שעשוי להיבחר בחמישייה הראשונה" בדירוג דראפט 2020 של "The Stepien" המוביל. גם ים מדר ועידן אלבר מוזכרים ברשימה כאופציות לדראפט 2021

רועי כהן
רועי כהן  17.10.19 - 10:04
תחילת כתבה

ממשיך לככב בדירוגים: דני אבדיה דורג במקום הראשון בדירוג השחקנים הבינלאומיים בדראפט 2020 של אתר "The Stepien" המוביל והמכובד, אשר עיקר ההתמחות שלו היא מעקב אחר שחקנים ודירוגם לפני דראפט ה-NBA.

  • הערב ב-20:45 ב-5SPORT: מכבי ת"א מול הכוכב האדום בלגרד

במאמר לא מתרכזים באבדיה עצמו, שכן הכותב והסקאוט ריקי סקריסה מתאר אותו כ"פוטנציאל אדיר עליו כבר דובר וידובר רבות". סקריסה החשיב את אבדיה ואת לאמלו בול, אחיו הצעיר של לונזו אשר משחק באילווארה הוקס האוסטרלית, כשחקנים שנמצאים מעל כל שאר השחקנים הבינלאומיים אשר יכולים להיבחר בדראפט הקרוב. שניהם קוטלגו בקטגוריה "כישרונות שעשויים להיבחר בטופ חמש בדראפט".

אבל לא רק אבדיה נמצא בדירוג: גם ים מדר ועידן אלבר מוזכרים ברשימה לגבי דראפט 2021. מדר, הרכז הצעיר של הפועל תל אביב, נכנס לקטגוריה של בחירות אמצע או סוף סיבוב שני, אבל סקריסה הדגיש כי הוא "פחות מתלהב ממדר" משום שהוא "רוצה לראות אותו מראה יציבות על פני תקופה ארוכה".

אלבר מנס ציונה דורג בקטגוריה אשר כוללת "שחקנים עם יכולות מעניינות שיש להם המון להוכיח, אבל עשויים להפוך לטובים בליגות מקומיות חזקות".

מבין הכשרונות, מי שיעלה על הפרקט היום להציג את כישוריו הוא כמובן דני אבדיה. בסרביה עוקבים אחרי המשחק של מכבי ת"א מול הכוכב האדום ומקדמים אותו תחת הכותרת "אבדיה מחכה לכוכב". אביו של דני, זופר אבדיה, מתרגש גם הוא לקראת המפגש: "שיחקתי בכוכב האדום 10 שנים, הייתי הקפטן. בחלומות הכי גדולים שלי לא דמיינתי שהבן שלי ישחק נגד הכוכב ביורוליג".