הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מקולוך מי? היה משעמם": שאק נזכר בתארים

הסוויפ על ג'רזי והאליפות בה הכי נהנה. האגדה בסיפור מרתק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.03.20 - 14:46

תגיות: NBAשאקיל אוניל

תחילת כתבה

אולי זה הגעגועים ספורט, אולי בכלל הזמן בבידוד, אבל על דבר אחד אין ויכוח: פגרת הקורונה מוציאה מאלה שבבית את המיטב. הבוקר (רביעי), לאחר שלא מעט ספורטאים עשו זאת לפניו, הגיע תורו של אחד האנשים הכי צבעוניים בעולם הכדורסל להיזכר בסיפור מפעם - שאקיל אוניל.

מדובר בסדרת הגמר של שנת 2002 בפרט וסדרות הגמר בהן השתתף שאק בכלל. כזכור, האיש הענק זכה בארבע אליפויות NBA, כאשר שלוש מהן היו בין השנים 2000-2002 - אלא שלטענתו של שאק, האחרונה הייתה "משעממת". אגדת העבר התראיין היום לתקשורת האמריקאית ונשאל על אותה סדרה שהסתיימה בסוויפ חלקלק על ניו ג'רזי נטס, וזרק כמה עקיצות לסנטר היריבה, טוד מקולוך, ש"לא היה האתגר הכי גדול עבורו".

"זה היה כל כך משעמם", הסביר שאק, שקלע באותה סדרה 36.3 נקודות, קטף 12.3 ריבאונדים וחסם 2.8 פעמים בממוצע למשחק. "מה היה השם של הסנטר ההוא? אה, טוד מקולוך. יודע מה, האמת שממש התעצבנתי כששיחקנו בג'רזי. אתם חושבים שטוד מקולוך יכול לעצור אותי לעיניהם של סבא וסבתא שלי ביציעים? ברור שלא, נו באמת".

לאחר מכן שאקיל התבקש לחשוף איזה גמר היה הפייבוריט שלו. "האליפות הראשונה הייתה מול הפייסרס, נכון? אחרי שהגעתי לגמר ב-94' והובכתי על ידי האקים אלג'וואן, אמרתי לעצמי 'אם יום אחד אחזור לשם, אני צריך להיות כל כך דומיננטי שלאף אחד לא יהיה ספק מי האלוף פה'".

"והיה עוד משהו שהחדיר בי מוטיבציה", נזכר שאק. "ריק סמיתס (שחקן הפייסרס) היה 'הורג' אותי כשהייתי ילד, אבל הפעם ידעתי שהוא מבוגר הרבה יותר. הוא הגיע ואמר 'זה אותו שאק הישן שנותן לך מרפקים לפרצוף, לפה לאף'. אני באתי לקחת את הגביע הזה בכל אמצעי שהיה נחוץ. הייתי צריך להוכיח ולשמש דוגמה, משום שאם היינו מפסידים את המשחק הראשון, הם היו שוברים אותנו לחתיכות והשיחה הזאת הייתה הרבה יותר שלילית".