הסקאוטים קבעו: כך אבדיה יתקע יתד ב-NBA

היהלום סומן כבחירה שלישית, בארה"ב ציינו נקודות לשיפור

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.04.20 - 07:58
תחילת כתבה

בימים כתיקונם ה-NBA הייתה אמורה להיכנס עכשיו לשלבי ההכרעה של העונה, אבל למציאות היו תכניות אחרות. וכך, בשקט בשקט, קבוצות הליגה הטובה בעולם מוצאות את עצמן מתכוננות במלוא המרץ לאירוע הגדול הבא - דראפט 2020. אבל האמת? גם זה לא הולך להיות פשוט, בטח אחרי הביטול של 'שיגעון מארס', שהפך את הערפל סביב הבכירות לסמיך הרבה יותר.

ולרגל הפתיחה המוקדמת של עונת הדראפט, ב'ספורטס אילוסטרייטד' החליטו להרים מוק דראפט חדש ומעודכן למצב. האתר המוערך העניק לנציג שלנו, דני אבדיה, את המקום השלישי ואף ניבא כי מינסוטה תהיה זו שתקטוף אותו, אך במקביל הם גם ציינו לא מעט נקודות לשיפור. מי שקיבלו את שני המקומות הראשונים הם אנתוני אדווארדס וג'יימס וייזמן בהתאמה.

על פי 'ספורטס אילוסטרייטד', ההתלבטות של מינסוטה תהיה בין גארד לפורוורד, כשהגארד הבולט ביותר שנמצא בטווח הבחירות הזה הוא לאמלו בול. אך עם זאת, השילוב בין דיאנג'לו ראסל ומאליק ביזלי הופך את צירופו של בול למעט מיותרת עבור הטימברוולבס, שכן מדובר בשחקן שדומה לשניים מבחינה מקצועית, וזו יכולה להיות החתמה טובה בעיקר עבור מסחר עתידי.

מה שמשאיר אותנו עם אבדיה. "הוא שיפר את המשחק שלו במחצית השנייה של העונה והפך את הבחירה השלישית למוצדקת", כתבו על הפרוספקט הישראלי, ומיד סימנו את הצדדים שיהיה חייב לשפר כדי לתקע יתד בליגה. "ועדיין, צריך לזכור שיש לא מעט חששות. אבדיה לא יוצר לעצמו זריקות באופן עקבי, וסביר להניח שלא יהיה יותר משומר ממוצע בהתחשב בנתונים הפיזיים שלו. למעשה, הסקאוטים מסכימים שהוא יהיה חייב לשפר את הקליעה בכדי להצליח בליגה".

אבל מעבר לים גם ידעו לפרגן ליהלום של מכבי: "אבל אבדיה הוא גם מוסר נהדר, יש לו תחושה חזקה למשחק - התקווה היא שהגודל שלו וחוכמת המשחק יפצו על החסרונות שלו. במינסוטה, אבדיה כנראה לא יפתור את הצרות בהגנה, אבל הוא יכול לשגשג בתפקיד משלים לצד הכוכבים".