"לא סקורר מרשים": הספקות לגבי ווסטברוק

לא כולם האמינו ב-MVP של הליגה לימים. דו"ח סקאוט ביום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.04.20 - 19:32
תחילת כתבה

בחירת השחקן המתאים ביותר בדראפט ה-NBA היא עסק לו פשוט ולמרות שקבוצות מרכזות מאמצים אדירים וכסף רב בדבר, לפעמים ישנם משתנים שאותם לא ניתן לאמוד. הפעם נצלול אל דו"ח הסקאוט של ראסל ווסטברוק שנחשב לאחד השחקנים הטובים בליגה מאז נבחר במקום הרביעי בשנת 2008. למרות שרבים העריכו שהרכז של UCLA יעשה דברים יפים היו גם אלה שהרימו גבות וחשבו שבחירה בווסטברוק תהיה טעות משום שהוא לא פליימייקר טבעי שמסוגל לשתף את חבריו והקליעה שלו מבחוץ פשוט לא טובה.

ווסטברוק שיחק ב-UCLA הגדולה במשך שנתיים בהם אף הגיע לפיינל פור אך לא הרשים בצורה יוצאת דופן. בעונתו השניה הגארד קיבל את הבמה מכיוון שדארן קוליסון היה פצוע ובן הולנד החליט לנסות אותו בעמדת הרכז הפותח של הקבוצה וווסטברוק התרגל לעמדה החדשה באופן לא רע. על אף גרף השיפור שגילה היו גם סקאוטים שלא האמינו ביכולתו להיות שחקן מוביל בליגה כשהוא לא מספיק שלם על מנת לשחק בשתי עמדות הקו האחורי: "לווסטברוק אין מספיק ניסיון בעמדת הרכז ועליו ללמוד לשתף את חבריו לקבוצה בצורה טובה יותר. בנוסף, הוא לא סקורר מספיק טוב על מנת להיות שוטינג גארד והקליעה שלו מבחוץ חייבת שיפור בשביל לקבל דקות בליגה".

למרות החששות והפסימיות היו גם כאלה שהאמינו ברכז וביכולתו לעשות את קפיצת המדרגה בליגה של הגדולים: "ווסטברוק הוא אתלט יוצא דופן וריבאונדר מצוין בעמדת הגארד. כמו כן, הוא שומר ברמה גבוה שלוקח את משימות ההגנה בחריצות. המאפיין הטוב ביותר שלו הוא מוסר העבודה הבלתי רגיל שעשוי לקחת אותו למקומות גבוהים ב-NBA".

כזכור, על אף שנכשל לאורך השנים בפלייאוף ולא הצליח לזכות באליפות ווסטברוק רשם ציוני דרך אדירים לאורך 12 השנים שלו בליגה. במשך שלוש עונות ברצף הצליח לרשום ממוצעים של טריפל דאבל בעונה הרגילה. כמו כן, לפני שלוש עונות זכה בתואר היוקרתי, ה-MVP של הליגה כשרשם עונת טריפל דאבל לראשונה מאז עשה זאת אוסקר רוברטסון ב-61/62.