"שקרים והמצאות": ביקורת על הריקוד האחרון

עיתונאי שסיקר את הבולס: "ג'ורדן בדה פרטים על הפרישה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.05.20 - 09:28
תחילת כתבה

סדרת הדוקו "הריקוד האחרון" יצרה הרבה מאד רעש ברחבי העולם, בעיקר עם תהיות לגבי האם כל מה שראינו אמיתי, או שהעריכה קצת גרמה לאשליות אופטיות בנוגע לאישיות של מייקל ג'ורדן. היום (שבת) נשמע קולו של עיתונאי שטען שיש בסדרה לא מעט שקרים.

לעיתונאי קוראים סם סמית', והוא היה מסקר באופן קבוע למשך שנים ארוכות את שיקגו בולס, בעיקר בתקופת MJ. ב-1992 הוא אפילו הוציא לאור ספר שנקרא "חוקי ג'ורדן". בראיון הוא הסביר שלדעתו ג'ורדן "שיקר או המציא פרטים" בחלקים מסוימים של הסדרה, הכל כדי לגרום לו להיראות טוב יותר.

"זה היה פשוט שקר מוחלט", אמר סמית' על האימרה של ג'ורדן שהוא רצה לחזור לעונת 1998/99. "היו כמה דברים בדוקו הזה שראיתי שאני יודע שהוא המציא. הם לא היו דברים כל כך גדולים, אבל זה כמו שמיני-סרט יוצא וכתוב 'זה מבוסס על סיפור אמיתי'. זה מה שזה היה, מבוסס על סיפור אמיתי".

על הסיפור של הפיצה בפרק התשיעי הוא ציין: "הקטע עם הרעל זה פשוט שטויות. היו עוד כמה דברים בסגנון הזה שאני לא אכנס אליהם. אבל הנקודה הזאת שנאמרה בסוף, שהוא רוצה לחזור לעונת 1998/99, זה היה שקר מוחלט. אני יודע מה קרה". סמית' המשיך לבקר את העניין בטענה ש-MJ לא היה קורבן כפי שהציג את עצמו: "להעמיד פנים שהוא רצה לשחק והם הוציאו אותו בכוח? מי אי פעם גרם למייקל לעשות דברים בכוח? זה שקר, אבל היי, זה חלק מהמהות של מייקל ג'ורדן".