המנג'ר הראשון של הלייקרס הלך לעולמו

העיתונאי הפופולרי של ארה"ב, סיד הרטמן מת בגיל 100

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.10.20 - 01:37
(getty)
(getty)

תגיות: NBAסיד הרטמן

תחילת כתבה

הג'נרל מנג'ר הראשון של הלייקרס הלך לעולמו הערב (ראשון) בגיל 100. סיד הארטמן, שהיה ידוע כאגדת עיתונות ספורט, עבד במשך חייו כעיתונאי וכתב עד הבוקר - 21,235 כתבות.

ב-1947 הוא מונה למנג'ר מיניאפוליס לייקרס בגיל 27, ועזר להביא את ג'ורג' מייקן ולבנות את השושלת הראשונה של המועדון המפואר. "חייו הגמישים ויוצאי הדופן של אבי הגיעו לשקט ושלווה, כשהוא מוקף סביב משפחתו", צייץ בטוויטר, בנו צ'אד הרטמן.

סיד הפך לאחד העיתונאים הפופולריים ביותר בארה"ב ואף לקח חלק בתכניות רדיו וטלוויזיה. בתקשורת האמריקאית נכתב: "הרבה מההצלחה שלו ניתן לייחס לסגנון הדיווח הבלתי פוסק שלו. הוא פיתח וטיפח קשרים והייעוד שלו היה של עבודה ואהבה".

"סיד הארטמן הוא אגדת מינסוטה", אמר אדם ת'ילן, כוכב הפוטבול של העיר. עד כמה אגדה אתם שואלים? מחוץ לאולמה הביתי של הטימברוולבס, הטארגט סנטר, ניתן למצוא פסל שלו מחזיק מיקרופון, שנבנה לפני כעשור לכבוד יום הולדתו ה-90. בכל זאת, אין הרבה עיתונאים בעולם שיכולים להגיד שהם סיקרו גם את ג'ורג' מייקן (נולד ב-1924), וגם את קארל אנתוני טאונס (נולד ב-1995).

גם טאונס הספיד את הארטמן, כשצייץ: "נוח על משכבך בשלום, אגדה". באותו ציוץ, אגב, הוא תייג את חשבון הטוויטר של הארטמן, שהיה פעיל על ידו עד ימיו האחרונים. למעשה, גם בגיל 100 העיתונאי האגדי המשיך לכתוב כתבות עבור האתר "Star Tribune".