ים מדר: 8 קבוצות התעניינו, טרם החליט אם יישאר בדראפט

היהלום של הפועל ת"א עומד בפני החלטה גורלית, אך הסימנים לטובתו. ברוקלין, שיקגו, סן אנטוניו ואחרות כבר יצרו קשר. "נקבל החלטה בדקות האחרונות, התגובות המצוינות הן שמקשות עלינו". וגם: הרכז הרשים ב"קומביין המשני", התוצאות המלאות נמצאות בפנים

אלון אמסלם
אלון אמסלם  06.11.20 - 16:00
תחילת כתבה

יש רגעים בחייו של ספורטאי, בהם צריכות להתקבל החלטות גורליות. ים מדר, רק בן 19, יתמודד עם רגע כזה ביום ראשון. מצד אחד, הוא צמא להגשים את חלום ה-NBA - אך מצד שני, הדברים לא כל כך תלויים בו. וכך, עליו להחליט: האם לבחון את מזלו ולהישאר בדראפט הנוכחי או שמא לחכות עוד שנה אחת?

מאז החל מסע הדראפט של מדר, אי שם באפריל האחרון, הוא עמד בחלקו בתכנית. בין אם זה בסדרה הנהדרת מול מכבי ת"א, במחנה "IMPACT" בלאס וגאס או בצילומי ה"קומביין המשני" שהתקיימו ממש בימים האחרונים. תוצאות מבחני ה"קומביין", אגב, נחשפו הלילה (בין חמישי לשישי) והראו תמונת מצב מעודדת במיוחד: לא רק שמדר לא נופל ממקביליו בארה"ב, אלא הוא גם עולה על רובם - לפחות בכל הנוגע לקליעה "על יבש".

מדר פתח את המבחנים עם 50 קליעות מוצלחות מהעונשין בזו אחר זו, הפגין יכולת קליעה מרשימה מחצי מרחק והוכיח שהוא קלעי שלשות לא פחות טוב מאשר מהטווחים הקצרים יותר. את התוצאות המלאות תוכלו למצוא בסוף הטקסט, אבל מה שחשוב זה שמדר הציב את עצמו במיקומים גבוהים ביחס לאחרים, כך על פי כתב ESPN, ג'ונתן גבעוני. בקליעות העונשין הוא חולק את הפסגה עם מייסון ג'ונס, בשלשות ממסירה ללא תנועה הוא חולק את המקום השני עם סקיילר מייז, ובשלשות ממסירה בתנועה הוא היה מעל כולם.

כעת, כידוע, הדברים כבר לא בידיים שלו. כתוצאה מהקפיצה המטאורית שעשה בעונה האחרונה, לא מעט קבוצות עם בחירת סיבוב שני החלו להתעניין במדר וכבר יצרו עימו קשר. ההחלטה, כך נראה, תיפול רק ביום הדראפט - אם מדר אכן ישאיר את שמו - אך רשימת הקבוצות שמדר נמצא על הרדאר שלהן בהחלט מציתה את הדמיון. ואלה השמות: שיקגו (44), ברוקלין (55), מילווקי (24), טורונטו (59), בוסטון (47), שארלוט (56), סן אנטוניו (41) ואוקלהומה (53).

נכון לרגע זה, עושה רושם שמדר ישאיר את שמו בדראפט הנוכחי רק אם יהיה בטוח שיינחת בסיטואציה שתתאים עבורו - הן מבחינת איזור המחייה, הן מבחינה מקצועית ובעיקר, מבחינת הדרך שיעבור וההזדמנויות שייקבל - גם אם בעתיד הרחוק היותר. "נקבל את ההחלטה בדקות האחרונות על בסיס הנתונים שיגיעו אלינו", אמרו בסביבתו של מדר. "התגובות שאנחנו מקבלים הן מצויינות, הן שמקשות עלינו לקבל את ההחלטה".

וכפי שהבטחנו, נסיים עם תוצאות הקומביין המלאות:
עונשין - 50/50 (100%)
קליעה מכדרור - 27/30 (90%)
קליעה מחצי מרחק אחרי מסירה - 19/20 (95%)
שלשות במעבר (2 דקות) - 15/18 (83.3%)
שלשות ממסירה בתנועה - 17/20 (85%)
שלשות ממסירה ללא תנועה - 38/50 (76%)
שלשות במסירה ללא תנועה (5 דקות) - 63/87 (72.4%)
עונשין - 48/50 (96%)