לצד מסי: לברון בדרך למועדון המיליארד

כוכב הלייקרס יחצה רף הכנסות בקריירה. מי עוד ברשימה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.01.21 - 11:34
תחילת כתבה

אחרי שזכה בטבעת אליפות רביעית בקריירה בקיץ האחרון, לברון ג'יימס בדרך לרשום עוד ציון דרך מרשים במיוחד בקריירה. לפי "פורבס", כוכב לוס אנג'לס לייקרס צפוי לחצות השנה את רף מיליארד הדולר בהכנסות לאורך הקריירה, ובכך להצטרף למועדון היוקרתי שחברים בו שמות כמו כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי.

לברון, שנמצא בעיצונה של העונה ה-17 שלו בליגת ה-NBA, צפוי להכניס השנה 94.5 מיליון דולר, עם 54 מיליון דולר שייכנסו מהסכמים שונים, מה שצפוי לגרום לו לחצות את רף מיליארד הדולר בהכנסות לאורך הקריירה הענפה שלו.

רק מספר מצומצם מאוד של ספורטאים הצליח להגיע לסכום ההכנסות הזה לאורך הקריירה, ובנוסף למסי ורונאלדו, גם הגולפאי טייגר וודס והמתאגרף פלויד מייוות'ר עשו זאת, והם גם השניים היחידים שיכולים להתגאות בכך שהרוויחו 100 מיליון דולר בשנה קלנדרית אחת.

לברון נחשב לאחד הספורטאים המכניסים בעולם, ומחזיק בהסכמי חסות עם פפסי, נייקי, וולמארט, AT&T,GMC ועוד. בנוסף, אין ספק שהכניסה לנעליו של מייקל ג'ורדן, ככוכב הסרט "ספייס ג'אם" בקיץ הקרוב, תניב לו לא מעט רווחים. לשם השוואה, הכדורסלן שמדורג שני בהכנסות ב-NBA סטף קרי, גרף השנה 74.4 מיליון דולר, כ-40 מיליון מתוכם מהסכמי חסות.