"שאקיל? סיפור חיי": גובר ענה לאגדת העבר

סנטר יוטה לא התרגש מהעקיצות: "לא נותן לזה להשפיע עלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.02.21 - 20:16
תחילת כתבה

כבכל שנה, גם הפעם היו כמה חתימות מפלצתיות שהוציאו את תקופת הארכות החוזה ב-NBA לדרך. אחד מאלה שהבטיחו את המשך דרכם בליגה, ועל הדרך נכנסו לרשימת "העשירים", הוא רודי גובר - שחתם על חוזה עתק על סך 205 מיליון דולר, העסקה הגבוהה ביותר לסנטר אי פעם. אלא שהזמן חלף, ולא מעט גבות הורמו בנוגע להתאמתו לטייטל המפוצץ. בראש הביקורות, כזכור, עמד שאקיל אוניל - והערב (רביעי), סנטר יוטה הגיב. 

לפני שניגש לעיקר, הנה תזכורת מהירה לחזית המפתיעה: שאק, שהיה אחד הסנטרים העוצמתיים שדרכו בליגה הטובה בעולם, התראיין בפודקאסט מקומי ואמר כי "החוזה הזה ייתן השראה לכל הילדים, שיכולים ללמוד מזה שאם אתה מעמיד ממוצע של 11 נקודות למשחק ב-NBA - אתה יכול לקבל 200 מיליון דולר".

כמובן שבמציאות הפיננסית הנוכחית ב-NBA, האמירות של שאק הן חסרות כל שחר. מדובר שהשוואה בין תפוזים לתפוחים. ולראייה, כששאק היה בשיאו הכלכלי, אי שם בעונת 2004/05, הוא הכניס 27.6 מיליון דולרים - שהיו ל-63.1% מתקרת השכר של מיאמי היט (דאז, 43.8 מיליון דולר). שכרו של גובר, לעומת זאת , גוזל רק 31.2 מתקרת השכר של יוטה (112 מיליון דולר). במילים אחרות, כל 35 מיליון דולר מהשכר של גובר שווי ערך ל-13.6 מיליון דולר בעונת 2004/05.

"שאק? זה סיפור חיי מגיל צעיר", אמר גובר בראיון מקיף ל"אתלטיק". "אף אחד מעולם לא חשב שאני יכול להיות שחקן ב-NBA, בטח שלא להיות אחד ממנהיגי הקבוצה. אז זה סוג של סיפור חיי לנצח, אבל משהו שאני מחבק. השנה החלטתי להתמקד בלהיות רודי הכי טוב שאני יכול, וברור לי שככל שאשתפר - ככה אנשים ידברו יותר, ישבחו יותר ויבקרו יותר. אז התחלתי לאמץ את זה, אני לוקח כל ביקורת כמחמאה".

"תסתכלו על לברון", נתן גובר את כוכב הלייקרס כדוגמא, "הוא היה השחקן שחטף הכי הרבה ביקורות בדור שלנו, אבל גם זה שהגיע להכי הרבה שיגים. אסור לתת לזה להשפיע עליך, ואני מרגיש שיוטה של העונה לא נותנת לדברים כאלה להיכנס לחדר ההלבשה".