קצת שמח, קצת עצוב: כך יראה אולסטאר ה-NBA

יממה בלבד, עוצר יציאות והקפדה יתרה. גם לברון איבד עניין

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.02.21 - 15:29

תגיות: NBAאולסטאר

תחילת כתבה

מאז ש"נחתה" הקורונה על חיינו, הספורט העולמי עשה המון ויתורים. הקהל איננו, משחקים מבוטלים על ימין ועל שמאל והקבוצות עסוקות בעיקר בלהשאיר את הראש מעל המים. אבל על דבר אחד ב-NBA לא מוכנים לוותר: משחק האולסטאר המסורתי.

בשבוע האחרון, על פי דיווח של כתב ESPN הבכיר, אדריאן ווג'נרובסקי, קבוצות הליגה קיבלו מכתב רשמי המודיע על התכנית המתגבשת לקראת האולסטאר שקרב ובא. על פי המכתב, האולסטאר, שיתקיים העונה במתכונת מעט שונה בעקבות אילוצי הקורונה, צפוי להיערך בשביעי במארס ב"סטייט פארם" שבאטלנטה.

העונה, בניגוד לשנים עברו, סוף השבוע האולסטאר יצטמצם ליממה אחת. באותו הלילה ייערך, כמובן, המשחק המסורתי בין המזרח למערב - כאשר כמו בשנה שעברה, שני הכוכבים שיקבלו את מירב ההצבעות יעמדו בראש כל קבוצה. בנוגע לשאר התחרויות - ההטבעות, השלשות ומשחק הרוקיז מול השנה השנייה - עדיין לא התקבלה החלטה.

כזכור, עם השנים משחק האולסטאר הפך לאירוע חובה עבור השחקנים - אך אשתקד, בעקבות מגפת הקורונה, ההחלטה הזו בוטלה. אותם שחקנים שיוותרו (אם יהיו כאלה), כמו גם שאר השחקנים שלא ישתתפו באירוע המסקרן, לא יוכלו לצאת מארה"ב בזמן הפגרה, שתיערך בין ה-5 ל-10 במארס. בנוסף, פרוטוקולי הזהירות יישארו זהים למשחק ליגה רגיל: טיסת לילה במטוס פרטי, חזרה מיד בסיום המשחק ובדיקות קורונה יומיות למשתתפים ולאלה שלא יקחו חלק.

ישנן שתי סיבות שבגינן הליגה הטובה בעולם בחרה באטלנטה. תחילה, הנוחות של צוותי שידור. ושנית, העובדה שייתכן ותותר כניסת קהל - בנוכחות דלילה במיוחד, כמובן, ותוך שמירה על הנהלים ועל כללי הריחוק החברתי. ועדיין, בעונה עמוסה ואינטנסיבית כמו זו, השחקנים וצוותי התמיכה יידרשו למאמץ משמעותי בתוך הלו"ז הצפוף.

אמש, נחשפו הצבעות הקהל והראו שלברון ודוראנט נמצאים בפסגה כרגע - אבל את ה"קינג" זה לא ממש מרשים. "אין לי אנרגיה או סבלנות למשחק האולסטאר העונה", הוא אמר והסביר שהיה רוצה לנצל את ימי החופש עבור מנוחה. "אני אהיה שם פיזית, אבל לא נפשית". גם ד'ארון פוקס, כוכב סקרמנטו, הביע סלידה מהאירוע השנתי: "אני אומר זאת בכנות קצת אכזרית, בעיני זה טיפשי. אם נצטרך ללבוש מסכות ולעשות את כל זה בשביל עוד משחק רגיל, מה הטעם להחזיר את האולסטאר?".