"הגיע לקליפרס לנצח": זעם על החלטת השיפוט

הארדן סחט עבירת תוקף מקוואי, הנטס ניצחו את הקליפרס. וגם: מאמן חדש למינסוטה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.02.21 - 10:00
תחילת כתבה

צפו במהלך בנגן הווידאו>>

משחקי הליגה ב-NBA ניפקו לנו הלילה (בין ראשון לשני) קרב ענק בין שתיים מהקבוצות הנוצצות בליגה, אולם אירוע אחד בשניות הסיום הותיר רבים בתחושה קצת חמוצה. בזמן שהנטס היו ביתרון של שתי נקודות על הקליפרס 8.1 שניות לסיום נשרקה עבירת תוקף גבולית מאוד, שכנראה הכריעה את המפגש - 108:112 לברוקלין בסיום.

החבורה של טיירון לו כבר ראתה את ה-W באופק לאחר שקוואי לנארד נותר באחד על אחד מול ג'יימס הארדן אך רגע לפני שהכוכב השלים את הלייאפ צוות השיפוט קבע כי הפורוורד דחף את הארדן. ברחבי הליגה לא נותרו אדישים להחלטה הגבולית והביקורות הגיעו במהרה. "איזו החלטה גרועה, זו בכלל לא הייתה עבירת דחיפה", צייץ הפרשן, סקיפ בייליס. "הגיע לקוואי סל ועבירה לזכותו שהיו מכריעים את המשחק. הקליפרס היו חייבים לנצח".

לאחר שהרוחות קצת נרגעו, כוכב הקליפרס דיבר במסיבת העיתונאים את אותו מהלך, וניתן היה לראות שהוא עדיין מתקשה לקבל את ההחלטה. "חשבתי שנמשיך לשחק כדורסל אגריסיבי בסיום המשחק. אבל השופטים לא שרקו לטובתי אז זו הייתה הגנה טובה שלהם", הסביר קוואי בלקוניות לפני שהשאיר את פול ג'ורג' לבדו בראיון.

מאמן הקליפרס,לו, לא רצה לדבר יותר מדי על אותה עבירה אבל בניגוד לקוואי הוא הרחיב קצת יותר בנושא. "השופטים שרקו על זה אז אין לנו מה לעשות בנוגע לכך", אמר המאמן המתוסכל. "אני לא אחד שמתלונן הרבה אבל היד של אחד מהשחקנים הייתה על קוואי לפני שהוא דחף אותו. הוא אמר שהארדן החזיק אותו אבל אני לא ראיתי".

למרות חצי הביקורת צריך בכל זאת לתת כבוד לנטס שרשמו את ניצחונם השישי ברצף, כאשר בארבעה מתוכם הם שיחקו בלי קווין דוראנט הפצוע ובאחד ג'ף גרין לא היה כשיר. עושה רושם שהחבורה המבטיחה של סטיב נאש מתחילה להתחבר ודווקא את מסע משחקי החוץ מול צמד הקבוצות מלוס אנג'לס ונגד פיניקס הלוהטת הם עוברים בהצלחה יתרה.

צמד הגארדים המופלא, הארדן את קיירי אירווינג, עשו פעם נוספת את ההבדל והם תרמו הפעם 65 נקודות משותפות ביחד עם 19 ריבאונדים ו-11 אסיסטים. מעבר לכך בשני המפגשים העונה מול הקליפרס הסופרסטארים קלעו או היו אחראים לאסיסט עבור 23 נקודות - 9 יותר מכל החבורה של לו. נאש החמיא לשחקניו בסיום ולטעמו יש דבר אחד מרכזי שמגדיר את ההצלחה של הנטס במסע החוץ: "קשיחות. מול דטרויט לא היינו מספיק אגרסיביים ונראנו כמו צל של עצמנו".

ובמעבר חד לקבוצה שחווה ימים פחות מוצלחים - מינסוטה (24:7). במועדון הודיעו הלילה באופן רשמי כי ריאן סונדרס, מאמן הקבוצה מתחילת העונה, סיים את דרכו. מי שצפוי להחליפו על הקווים הוא כריס פינץ', שעבד עם גרסון רוזאס בעבר ביוסטון שם היה עוזר מאמן. פינץ' המוערך אימן בעבר באנגליה, גרמניה ובלגיה, ובגיל 51 יקבל בפעם הראשונה הזדמנות להוביל קבוצת NBA.