הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'ה מוראנט: "כשנסיים, תוכל להגיד שראיינת את הטוב ביותר"

בראיון בלעדי ל"מגרש פתוח", ג'ה מוראנט מדבר: על העונה שהייתה ("הגשמנו את המטרה בעצם ההגעה לפלייאוף"), על היריבים בליגה ("מקולום והולידיי הכי קשים"), וגם: ד"ש ממוש בן ארי

דניאל זילברשטיין
דניאל זילברשטיין  04.07.21 - 18:16

תגיות: NBAג'ה מוראנט

רק בן 21, ג'ה מוראנט כבר נחשב לאחד הכשרונות הגדולים בליגה: מי שסיים בעונה שעברה כרוקי העונה, אחרי שנבחר במקום השני בדראפט 2019, עבר עונה שנייה של שיפור, והצליח לקחת את קבוצתו ממפיס גריזליס לפלייאוף, על חשבונם של גולדן סטייט ווריירס וסטף קרי. בתום העונה הזו, ולרגל צאת סרט דוקומנטרי חדש אודותיו, הוא התראיין ל"מגרש פתוח" - יחד עם אביו, טי.

למעשה, לטי מוראנט יש סיפור מרתק לא פחות מזה של בנו: הוא גדל בתיכון יחד עם לא אחר מאשר ריי אלן, והם גם שיחקו כדורסל יחד במכללת קלאפין. הוא שיחק באופן חצי מקצועני, ושקל לשחק מעבר לים, אבל כאשר ג'ה נולד - הוא החליט לוותר על קריירת הכדורסל, כדי להישאר בבית ולתמוך ברעייתו ג'יימי. "אין ספק שויתרתי על הקריירה שלי בשביל בני", מספר טי, "עברתי בדיוק את מה שריי (עבר), אבל ההורים שלו שמרו עליו מפוקס יותר ממה ששמרו עליי. ואז אמרתי שכך אתנהג לילדיי".

"אני מאפשר לג'ה לשחק ולדבר בכוחות עצמו", סיפר טי על יחסיו עם הילד הכוכב, "בדיוק כמו שאני אוהב להתחכך עם האוהדים, בדרך מהנה בזמן משחק. המשחק שלו ללא ספק ידבר חזק יותר. הוא אומר שהייתי הראשון ששנא אותו, ואז - כשהוא הגיע לנקודה בה הוא מי שהוא היום, אז אפשרתי לו לדעת: אוקיי הגשמת את זה, עכשיו אני יכול לנוח קצת".

וכעת, רשות הדיבור עברה לג'ה עצמו. "הייתה לי עונה סולידית מאוד", סיפר מוראנט על העונה שעבר, "העובדה שהצלחנו לנצח משחקים לקראת סוף העונה, והבטיחו בסופו של דבר את המקום שלנו בפלייאוף - ובכך כמובן השגנו את המטרות שלנו. הרגשתי שזו היתה תקופה טובה עבורנו. להרבה מאיתנו חסר ניסיון, אנחנו אחת הקבוצות הצעירות ב-NBA. הרגשתי שמצפה לנו עתיד מבטיח, אם נמשיך להצליח".

שיפרת את רוב הנתונים הסטטיסטיים שלך מהעונה הראשונה לשנייה, אבל קבוצות עדיין מאפשרות לך לזרוק לטווח 3 הנקודות. האם הן ישלמו על כך בעונה הבאה?
"אמשיך לזרוק בביטחון מלא, לא משנה באיזה סגנון ישמרו. אני לא ממש משקיע מחשבה באשר לרעשי הרקע, ופשוט נותר מרוכז במשחק שלי".

על איזה שחקן בליגה הכי קשה לשמור?
"אני יכול להגיד שאחד השומרים הטובים ביותר שנתקלתי בהם במהלך השנתיים שלי בליגה הוא ג'רו הולידיי. לא שמרתי כל כך על סטף (קרי), אז עבורי היה הכי קשה לשמור על סי.ג'יי מקולום".

ועם איזה שחקן הכי תרצה לשחק?
"עם כל מי שירצה לשחק לצידי"

ג'ה, כמה זמן אתה חושב שייקח עד שאוכל לספר לבנים שלי שראיינתי את השחקן הכי טוב ב-NBA?
"אני חושב שכשנסיים כאן, בערך עוד 2-3 דקות. הם יצפו בראיון איתך ותוכל להגיד להם את זה"