הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ריי אלן: "ראיתי את הקליעה הזו בהילוך איטי"

ריי אלן מבוסטון, אחרי שהפך הבוקר לקלע השלשות הגדול בהיסטוריה עם 2561 קליעות מחוץ לקשת. קובי בראיינט פירגן: "הוא טהור, מדהים". גארד בוסטון: "רג'י מילר אמר שהוא גאה בי ונרגש עבורי"

אייל גרוסברד  11.02.11 - 11:10
קובי מפרגן לאלן אחרי השיא (gettyimages)

ריי אלן עשה זאת. לאורך השבועות האחרונים ליווה שיאו של רג'י מילר, 2560 שלשות בקריירה, את גארד הסלטיקס. הלילה, ברבע הראשון של משחק ההפסד ללייקרס (86:92) שבר אלן את השיא והעמידו על 2561.

  • ראשון ב-05:00, ישיר ב-5+LIVE: דוראנט ואוקלהומה מול כספי וסקרמנטו
  • ראשון ב-22:30, ישיר ב-5+LIVE: אורלנדו מול הלוס אנג'לס לייקרס
  • שלישי ב-02:00, ישיר בספורט 5: שארלוט מארחת את קובי והלייקרס
"בכל משחק אחר זה היה מגיע ועובר סתם כך אבל לא הפעם", הודה עוד אלן, "בקליעה השניה זה היה כמו בהילוך איטי עבורי כי ראיתי את כל הדבר מתפתח מול עיניי. ככל שהזדקנתי, אני משחק את המשחק כפי שאני רואה אותו. זה כאילו הכדור מגיע אליך לאט יותר, כמו שמישהו מעביר לאט מהלך בטלוויזיה. כך זה הרגיש, כי כשעשינו עצירה ורונדו לקח את הכדור, בראש שלי הכל החל. פשוט אמרתי לעצמי 'זהו זה'".

אלן נזקק ל-15 שנים ו-1074 משחקים כדי להגיע לכמות השלשות הגבוהה בהסטוריה, בעוד שמילר רשם את מספרו ב-18 שנים ו-1389 משחקים. אחוזי הקליעה של אלן טובים מעט יותר מאלו של כוכב אינדיאנה לשעבר, 39.8% מחוץ לקשת לעומת 39.5%.

"רג'י אמר לי כמה הוא גאה בי", התייחס אלן לכוכב העבר אותו עקף בדרך לפסגה, "הוא אמר שהוא נרגש עבורי, ושמח שהוא היה באולם כדי להיות ברגע הזה. עבורנו, להיות פה עם רג'י באולם ועדיין עובד בתחום הכדורסל זה מדהים. זו זריקה אחת מתוך זריקות רבות כל כך, אבל זו זריקה שעומדת בפני עצמה".

"אני חושב שריי מדהים", פירגן קובי בראיינט, "גם אני בליגה תקופה ארוכה ושנינו עדיין משחקים כדורסל ברמה הגבוהה ביותר. זו גאווה והרבה כבוד לראותו מופיע כך, בהתחשב בכך שבאנו לליגה ב-1996, ואולי אני, הוא וסטיב נאש היחידים שעדיין משחקים ברמה הגבוהה ביותר. הג'אמפ שלו מהפינה טהור, פשוט טהור. הוא זורם כמו מים".