$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דייויד בלאט: "לא תיפקדנו ברבע הרביעי"

חלום הפיינל פור מתרחק, אחרי שפאו איזנה ל-2:2 וכפתה משחק 5 בסדרה. מאמן הצהובים: אוחיון? הוא לא שיחק בדקות הסיום כי היינו צריכים קליעה מבחוץ". שמעון מזרחי: איך שלא תיגמר הסדרה, הוכחנו שיש בנו את רוח המועדון

רועי גלדסטון  29.03.12 - 23:08

את הסדרה הזאת לא ישכחו באירופה עוד שנים. אחרי שביצעה מהפך וחזרה להוביל 1:2 בסדרה, מכבי תל אביב אירחה הערב (חמישי) את אלופת אירופה פנאתינייקוס למשחק ה-4 בשלב ההצלבה, ובתום דרמה גדולה בנוקיה, היוונים ניצחו 69:78, איזנו ל-2:2 וכפו משחק 5 מכריע באתונה (יום חמישי הבא, שהמנצחת בו תעפיל לפיינר פור באיסטנבול.

הטלפון לחברת הנסיעות יאלץ לחכות. האוהדים הצהובים כבר החלו לברר את עלויות הנסיעה לטורקיה בחודש מאי, אבל למרות יתרון הביתיות, חלום הפיינל פור נמצא כעת בספק גדול. מכבי אמנם סגרה פיגור של 11 נקודות והיתה בתמונה, אבל רבע רביעי חלש ודקות של מאני טיים ללא סל בצהוב איפשרו לאוברדוביץ' להחזיר את ההכרעה בסדרה לאולם אואקה באתונה, שם בלאט יצטרך להזיע כדי לנצח.

דיוויד בלאט המאוכזב אמר בסיום: "לא תיפקדנו מבחינה התקפית ברבע האחרון וזה גם השפיע על ההגנה שלנו. הם עשו מהלך טוב עם האזורית שלהם, מה שהם לא עשו כל הסידרה, למעט כמה דקות. לא קלענו וזה הוציא אותנו מריכוז, מה גם שלא היה לנו משחק גדול גם ככה. כדי לנצח אתה צריך להתעלות לשלב מסוים ולא הגענו לזה".

על העובדה שיוגב אוחיון, אחד מהמצטיינים בשורות הצהובים השבוע, לא שיחק כלל ב-6 הדקות האחרונות, הוסיף המאמן: "סבלנו מקליעה לא טובה מבחוץ וחיפשנו מישהו שיתן לנו את זה, וזו הסיבה שהוא לא שיחק. תמיד אפשר לחשוב אחרת. אין ספק שהוא נתן לנו המון משחקים טובים, ולא רק בסדרה הזאת, אבל מכיוון שנשאר עוד משחק, אני מאמין שהוא יתן לנו מה שצריך".

"כל הכבוד לפאו, הם שיחקו מצוין ועשו מה שצריך כדי לנצח", אמר בלאט. "אני רוצה להודות לקהל, ולא בתור קלישאה. האוהדים נתנו את כל מה שיכולנו לבקש, בצורה חמה ומעוררת כבוד. חצי הכוס המלאה הוא שיש עוד משחק ואנחנו עדיין עם הזדמנות לעלות, וכך גם נתייחס אליו. הם באו לצופף את הצבע ולהכריח אותנו לזרוק מרחוק", הסביר. "הם לא איפשרו לנו להגיע לטבעת כמו שאנחנו רגילים, למרות שזרקנו  ל-2 יותר מהם. בלי לקלוע מבחוץ, לא יכולנו לייצר נקודות. זה מה שהכריע את המשחק. אמרתי לשחקנים שאני גאה בהם  כי אני יודע מה הם עוברים".

"לא ניתן להפסד הזה להוריד אותנו מתחת לאדמה. המשחק החמישי באתונה הולך להיות אחד המשחקים הקשים של מכבי אי פעם. שם זה כמו נוקיה רק עם כפול אנשים. טוב שיש לנו שבוע להתכונן. אני אולי אבקש להזיז משחקים ושאולי לא נשחק ביום ראשון, כי זה אחד הדברים שמשפיעים עלינו. אלה לא טענות, אלא עובדה, ואם אפשר להקל קצת אז זה יכול לעזור".

שמעון מזרחי, שראה כבר כמה סדרות בחייו, ניתח: "זו טיבה של סדרה. אמרתי אחרי המשחק ה-1 שבסדרות כל דבר יכול לקרות. דווקא הערב, שהיינו יותר טובים בריבאונד והחזקנו אותם על 7 שלשות, חזרנו מפיגור וגילינו אופי - לא הצלחנו לנצח. יש גורם עייפות פיזי ומנטלי שמשחק כאן".

"איך שלא תיגמר הסדרה, המועדון שלנו גילה יכולת, נחישות, ומאבק ללא פשרות בצורה בלתי רגילה והיא תיזכר בהיסטוריית הכדורסל האירופי רק לטובה. זה לא הפתיע אותי - ידעתי שיש לנו אופי ושיש לנו את רוח המועדון. ידענו שהם שישמרו את בלו לפחות עם 2 וחצי שחקנים. הם הצליחו לשמור אותו על שלוש נקודות ושאר קלעי החוץ לא היו במיטבם. גם שאראס היה מצויין. נסתכל קדימה".

יוגב אוחיון הפגין בגרות ולא לקח קשה את העובדה שסופסל במאני טיים: "מגיע לפאו כל הכבוד. הם באו אגרסיבים מההתחלה ואנחנו לא התאמנו את האגרסיביות בהתאם. נלך למשחק חמישי, והוכחנו כבר שאנחנו יכולים לנצח שם. אני לא מתייחס לכך שלא שיחקתי בסיום, זה שיקול של מאמן וצריך לכבד את זה. אני מוכן לשבת ולראות את החברים שלי משחקים אם אנחנו מנצחים. ננסה להגיע כמה שיותר מוכנים למשחק".

"היה ערב מהנה לחובבי כדורסל, ולאוהדי מכבי קצת פחות. זה היופי של סדרה", הסביר טל בורשטיין. "פאו? הם קבוצה טובה ואלופת אירופה. יש ימים כאלה, שהכדור לא נכנס מהשלוש. הם התכוננו, עשו התאמות בהגנה ושמרו אותנו מאוד אגרסיבי, מה שהכריח אותנו לזרוק זריקות קשות, וגם הזריקות הטובות שלקחנו לא נכנסו. אין יותר מדי מה להוסיף לגבי אוברדוביץ', בסופו של דבר צריך להכניס את הכדור לסל".

ליאור אליהו סיכם: "הם עשו מהלכים גדולים וצריך לתת להם קרדיט על זה. לנו לא נכנסו הכדורים ושילמנו על זה ביוקר. דברים מתפתחים ומשתנים במהלך סדרה. רצינו לסיים פה ולא ייחלנו להגיע לשם. אבל אין מה לעשות וזה מה שיש. אני מקווה שנשחזר את ההישג מהמשחק השני ונסיים שם את הסדרה".