מכבי תסתדר בלעדיו? ג'יימס לא ישחק מול קובאן הערב

הצהובים מתכוננים לקרב על ראשות הבית ביורוליג, אבל קיבלו חדשות רעות: הקפטן לא יהיה כשיר, למרות שקיבל זריקה בשל כאבי הגב מהם הוא סובל. בלאט במסע"ת: "משחק קריטי עבורנו". בלו: "שכחנו את ההפסד בי-ם"

רועי גלדסטון  04.12.13 - 21:21
תחילת כתבה

זה אמנם לא משחק "לחיים או למוות" וגם לא משחק על "עונה שלמה", אבל מכבי תל אביב יודעת: הפסד מול קובאן מחר (חמישי, 21:05, ישיר באתר) פשוט לא בא בחשבון. עבור דייויד בלאט המשוואה פשוטה. ניצחון יוריד הרבה מאוד לחץ מהכתפיים והפסד, מנגד, עלול לטלטל את המערכת - בוודאי לנוכח העובדה שרק ביום שני נוצחו הצהובים על ידי הפועל ירושלים.

לאחר שבמפגש הראשון בין השתיים היתה זו מכבי שיצאה מחייכת עם 58:73 ברוסיה, קובאן תנסה להשיב כגמולה עם ניצחון חוץ. גם כאן, החשבון פשוט יחסית: ניצחון יחזיר את סגנית אלופת ישראל למקום הראשון בבית ד', הפסד ישים את ייבגני פשוטין ושחקניו בעמדת זכייה כמעט ודאית בבכורה בבית.

עם זאת, למרות מספר הערכות אופטימיות - למכבי יש סיבה גדולה לדאגה: שון ג'יימס, שלא שותף בהפסד בבירה והיה חסר מאוד, שוב לא התאמן. למרות העובדה שאמש נראה היה כי הקפטן יחלים בזמן, מסתמן שדווקא ההיפך הגמור יקרה. לפיכך, מי שצפוי להירשם בטופס המשחק הוא בן אלטיט הצעיר, אבל ספק גדול אם יקבל דקות.

"מבינים שזה הקרב על המקום הראשון"

"יכול להיות שהמשחק הזה יהיה זה שייקבע את המיקום בבית", פתח דייויד בלאט את דבריו במסיבת העיתונאים שנערכה הערב (רביעי), ונשמע כמי שיודע בדיוק מהי החשיבות של ניצחון: "זה משחק קריטי עבורנו כי אנחנו חייבים להתגבר על ההפסד לקאחה. אנחנו לא לגמרי בריאים, אבל מוכנים".

לאחר מכן, דיבר המאמן גם על הפציעות המרובות: "מתחילת העונה אנחנו לא בריאים לחלוטין. אנחנו באים למשחקים רבים כשהסגל לא מלא או עם שחקנים שלא בשיא כושרם בגלל פציעות. זה משפיע, אבל גם זה יחלוף. ברגע שזה יקרה, תראו קבוצה הרבה יותר יציבה וחזקה בכל הליגות - כפי שמצפים מאיתנו".

גם ההפסד לירושלים זכה להתייחסות של בלאט. "היכולת בליגה לא השפיעה לרעה על היורוליג עד עכשיו", אמר המאמן. "צריך לדעת להפריד בין שתי הליגות, כי ביורוליג אנחנו מצוינים כמעט לכל אורך הדרך. בליגה הישראלית אנחנו מאוד מאוד לא יציבים".

לסיום, התייחס המאמן לסוגיית טייריס רייס, שטרם נקלט באון סופי. "הוא לא מאבד תקווה, כי הוא בחור יוצא מהכלל שעובד בצורה מקצועית וטובה בכל יום", פירגן לגארד. "היו לו גם משחקים טובים העונה ובכלל הוא מזכיר את סימפטום היקמן. הוא הגיע לא מוכן לעונה בגלל הנבחרת".

"אנחנו מאוד נרגשים לקראת המשחק", סיפר דייויד בלו לאתר ערוץ הספורט, והתייחס לאפקט של ההפסד בירושלים: "היו לנו אימונים טובים מאז ואנחנו מצפים למשחק בקוצר רוח. שמנו את זה מאחורינו, כי במקצוע הזה אתה צריך זכרון קצר".

הפורוורד התייחס גם למשחק באופן מקצועי: "אנחנו מנסים להישאר חיוביים וחייבים להיות יותר מפוקסים בזמן שאנחנו משיגים יתרון גדול. קובאן? "זו קבוצה מאומנת שמשחקת טוב. יהיה קרב על המקום הראשון ואנחנו מבינים את זה".