יחד עם נבארו, קוקוץ' ופרקר: רייס הוא ה-MVP

גיבור בין לילה: רכז מכבי נכנס לרשימה היוקרתית מכולן. גם שאראס בפנים

רועי גלדסטון, שליח ערוץ הספורט למילאנו  19.05.14 - 00:40
תחילת כתבה

עד לעונה שעברה הוא היה עוד שחקן אמריקאי מוכשר שמסתובב איפשהו בדרג ב' של אירופה. הערב (ראשון) הוא הפך לשחקן בעל התואר הנחשק מכולם: ה-MVP בפיינל פור של היורוליג. קבלו את טייריס רייס, השחקן שאחראי יותר מכולם לזכיה השישית של מכבי תל אביב בגביע אירופה - והצטיין כמובן ב-86:98 על ריאל מדריד במשחק הגמר.

אז איך הוא עשה את זה? מעבר לכל המספרים והסטטיסטיקות, רייס פשוט היה שם ברגעים המכריעים, בדיוק כפי שעשה בסדרת ההצלבה מול מילאנו, והראה שהוא פשוט עשוי מחומר של ווינרים. בחצי הגמר, מול צסק"א מוסקבה, הוא קלע אמנם 13 נקודות "בלבד", אבל הוביל את הקאמבק הצהוב וקינח עם סל הניצחון הבלתי נשכח.

במשחק הגמר, מול ריאל, הוא היה ברמה אחת מעל כולם. ב-30 דקות על הפרקט הוא קלע 26 נקודות (אמנם עם 4 מ-13 ל-2), אבל ב-9 מ-9 מהקו ובעיקר 3 מ-4 משלוש. התזמון של השלשות הללו היה הקריטי מכולם: דווקא אחרי שהחטיא שלשה בשניה האחרונה, הוא תפר שתי קליעות גדולות מחוץ לקשת והיה השחקן הטוב ביותר בהארכה.

ורק כדי לסבר את האוזן, שימו לב לרשימת העל המדהימה שאליה רייס ישתייך החל מהערב - ולעולם. מדובר בשחקני על, ורייס, שעד לשנה שעברה אפילו לא שיחק ביורוליג, הצטרף אליהם. כידוע, מאז החלה שיטת הפיינל פור, הונהג להכתיר את המצטיין באירוע. בואו ניתן לשמות לדבר.

בסוף שנות ה-80 וכל שנות ה-90 השחקנים שזכו בכבוד היו ענקים כמו בוב מקאדו, טוני קוקוץ' (שלוש פעמים), פרדאג דנילוביץ', ארווידאס סאבוניס, דומיניק ווילקינס, דייויד ריברס, ז'ליקו רברצה ותיוס אדני. ושימו לב לכוכבים שעשו זאת בשנות ה-2000.

אריאל מקדונלד, מאנו ג'ינובילי, דיאן בודירוגה (פעמיים), שארונס יאסיקביצ'יוס, אנתוני פארקר, תיאו פפאלוקאס, דימיטריס דיאמנטידיס (פעמיים) וכמובן ואסיליס ספאנוליס (שלוש פעמים). והחל מהערב, אם כן, גם טייריס רייס הוא חלק מהרשימת הכוכבים הזו, שספק אם האמין שמתישהו יוכל להיכנס אליה.