תוך כדי תנועה: מכבי ת"א מחפשת D.N.A

בעוד שרוב הקבוצות נמצאות עמוק בתוך העונה, מכבי ת"א עדיין מחפשת את ה-DNA שלה. המסקנה הברורה מהניצחון על דרושפאקה היא שזוסמן חייב להיות גורם הרבה יותר משמעותי ברוטציה והחזרה של פארגו תעשה רק טוב לווילבקין. התובנות של אריק שיבק

אריק שיבק  07.12.18 - 09:31
תחילת כתבה

כמעט שלושה חודשים בתוך העונה, ומכבי תל אביב עדיין לא מצאה את הדי אן איי שלה. שלושה שבועות מאז שיאניס ספרופולוס קיבל את המושכות, ועדיין רב הנסתר על הגלוי אצל הצהובים. המאמן היווני נמצא בקדם העונה מבחינת ההיכרות שלו עם הקבוצה, וזה מאוד קשה לביצוע תוך כדי תנועה. לשמחתה של האלופה, התוצאות שלה לאחרונה מניחות את הדעת, וכן רואים שיפור באספקטים כאלה ואחרים.

אחד הדברים שהכי בולטים אצל מכבי ת"א הוא ריבוי הגארדים. עם כמות כזאת של מובילי כדור, כל שחקן כזה שעולה צריך לטרוף את הפרקט, וללחוץ בכל שנייה על הגארדים של היריבה. בנוסף, ואין לי ספק שספרופולוס יודע את זה, הצהובים חייבים לסגל לעצמם שני סגנונות משחק - אחד עם טאריק בלאק על המגרש והשני בלעדיו. מכבי כבר עשתה את בתקופות שחורציאניטיס, ובלאק צריך ליהנות מתרגילים שיוקדשו לו. לדעת למסור פנימה זה מקצוע, ופניני כבר לא משחק בקבוצה, אבל כן יש את יובל זוסמן.

המסקנה הבולטת שלי מהניצחון על דרושפאקה היא שיובל זוסמן חייב לקבל הרבה יותר דקות, ואם טיפת היסחפות מותרת, אפילו לא לרדת מהפרקט. זוסמן צריך לשחק לא בגלל שהוא ישראלי, אלא בגלל שהוא שחקן מצוין שמוסיף למכבי דברים שחסר לה. הגארד-פורוורד לא עושה דברים יוצאי דופן, אבל הוא כמעט ולא עושה טעויות, ההגנה איתו נראית הרבה יותר טובה והוא שחקן Off The Ball נפלא. כשיש כל כך הרבה שחקנים שרוצים את הכדור בידיים, שחקן כמו זוסמן הוא נכס. החסימה שלו במהלך האחרון של המשחק היא רק בונוס. על חשבון מי הוא צריך לשחק? אולי על חשבון קיין שזוכה בינתיים לאמון רב.

מכבי הופתעה בשלושת הרבעים הראשונים באיסטנבול. הצהובים התכוננו טוב לריבאונד ההתקפה של דרושפאקה, אבל לא ציפו לאחוזים כאלה של הירוקים מחוץ לקשת. חלק מזה נובע מהצטרפותו של טוני דגלאס, אבל ברבע האחרון הסטטסטיקה התיישרה. ברבע האחרון הצהובים לחצו הרבה יותר טוב את הכדור, ומטח השלשות מחק את כל ההפרש. זוסמן, שכבר הזכרנו, ודיברתולומיאו, שינו בפעם השנייה את תמונת המשחק, וזה מה שהביא בסופו של דבר את הניצחון.

החיסרון של ג'רמי פארגו ממשיך לזעוק לשמיים. מי שבנה את הקבוצה עליו ועל ווילבקין, הבין שווילבקין הוא לא מוביל כדור טבעי והוא צריך עוד גארד לידו. פארגו יבצע שדרוג גדול כשיחזור לעניינים, בגלל שווילבקין יוכל להתמקד בדברים שהוא מתמחה בהם. נותר רק לקוות עבור מכבי ת"א וספרופולוס שזה יקרה כמה שיותר מהר.

הדפס