תסכול במכבי: "ניצחנו רק קבוצות יורוקאפ, זה מביש"

תחושות קשות אצל הצהובים אחרי ההפסד הדרמטי לבאסקוניה. ווילבקין ספג ביקורת ("היה חייב להגיע למצב זריקה"), אכזבה גם מטאריק בלאק: "צריך להתרגל שבאירופה יש 5 עבירות". השחקנים שיחזרו את איבוד הכדור הגורלי, ספרופולוס חושב על הפועל י-ם

רועי כהן
רועי כהן  14.12.18 - 07:07
תחילת כתבה

דווקא בסיומו של משחק שמבחינת לחימה, רוח ומחויבות השחקנים נחשב אולי לטוב ביותר של מכבי ת"א העונה, אלופת ישראל שוב ירדה מנוצחת, שוב לא יכולה להיות מרוצה מההקרבה, ושוב עמוק בתוך הבור העמוק ממילא ביורוליג.

עם מאזן 9:3, מכבי צריכה לנצח לפחות ב-13 מתוך 18 המשחקים שנותרו לסיום העונה הסדירה ביורוליג, משימה שגם האופטימיסטים הגדולים ביותר במועדון הצהוב יודעים שהיא כמעט בלתי אפשרית.

אם במשחקי בית קודמים, כמו נגד צסק"א ופנרבחצ'ה, במכבי יצאו מעודדים מרוח הלחימה, אתמול (חמישי) אף אחד לא היה נשמע חיובי לגבי האופן שבו מכבי הפסידה. "ניצחנו רק קבוצות יורוקאפ העונה, זה פשוט מביש", אמר בתסכול אחד מאנשי המועדון, "מי שאמור להיות הכוכב (ווילבקין) לא מצליח להגיע לזריקה, ושני שחקנים אחרים לא יודעים איך להשתמש בעבירות בחוכמה. בלאק צריך להתרגל שבאירופה יש 5 עבירות והשופטים יותר קפדניים".

את מירב האש ספג סקוטי ווילבקין, שב-11 השניות האחרונות לא הצליח להגיע למצב זריקה. השחקן עצמו היה מתוסכל מאוד ונאלץ לספק הסברים: "אני לא יודע למה לא הצלחתי להגיע לזריקה, אני צריך לראות את הווידאו שוב. כשהגבוה שלהם יצא אלי ניסיתי למסור לטיוס, אבל זו היתה החלטה לא נכונה וכנראה שהייתי צריך לקחת את הזריקה. נלחמנו ממש חזק, הרגשנו שהמשחק בכיוון שלנו אבל ברבע האחרון נתנו להם לעשות ריצה אחת יותר מדי".

אלכס טיוס שיחזר את המהלך האחרון: "התוכנית היתה לסדר לסקוטי חסימה ושהוא ישתחרר לזריקה אבל הם עשו 'טראפ' והוא ניסה למצוא אותי וזה לא הלך. עלינו לשים את המשחק הזה מאחורינו. אנחנו תמיד נלחמים ואני בטוח שבסוף הניצחונות יבואו. חשוב שלא נחשוב על המאזן ועל הבור שנכנסנו אליו".

אנג'לו קלויארו הצטרף לתחושות של הסנטר: "זה מאוד מתסכל. היתה לנו שליטה על המשחק אבל קרסנו הגנתית. אנחנו לא חושבים על הסיכויים שלנו, אסור לנו להסתכל יותר מדי קדימה".

המאמן יאניס ספרופולוס ניסה לשדר אופטימיות: "היום הפסדנו בקרב אבל אנחנו עדיין במלחמה. היה היסוס של סקוטי במהלך האחרון, אבל זה יכול לקרות. 27 נקודות ברבע האחרון זה יותר מדי במשחק כזה, עשינו טעויות בהגנה והם הענישו אותנו. לא קל להפסיד בצורה כזאת אבל המועדון ימשיך להילחם. מבחינת הקרבה אני מאוד מרוצה ממה שראיתי, נצטרך להרים את הראש כי כבר במוצאי שבת מחכה לנו קרב נוסף".

את המשחק נגד הפועל ירושלים כינה ספרופולוס בטעות "דרבי": "כרגע זה בידיים שלנו להפוך את המומנטום. אנחנו יודעים שיש לנו דרבי וגם הם הפסידו במשחק האחרון שלהם באירופה, ואנחנו יודעים שזה יהיה משחק קשה".

ויש גם סיבות לחייך, דרק שארפ ומייסיאו באסטון יגיעו בשבוע הבא למשחק של מכבי ת"א נגד חימקי, במסגרת סרט שהיורוליג מצלם על הזכייה ב-2005.

הדפס