להיות או לחדול. 21:05: מכבי ת"א - חימקי

יובל זוסמן והאלופה הישראלית דרוכים לקראת המשחק מול הרוסים הפצועים: "הייתה הכנה טובה מבדרך כלל. העובדה ששבד לא משחק נותנת לנו יתרון, הוא הסקורר הטוב באירופה"

רועי כהן
רועי כהן  19.12.18 - 19:01
תחילת כתבה

כשהיא עם הגב אל הקיר, ועם מרווח כמעט בלתי קיים לטעויות, מכבי ת"א תארח הערב (רביעי) את חימקי מוסקבה, נטולת אלכסיי שבד ואנתוני גיל, למשחק שהאלופה יודעת שהפסד בו יחסל כמעט סופית את סיכויי ההעפלה לפלייאוף.

אחרי 10 ימים עמוסים שבהם שיחקו 5 משחקים, השחקנים של יאניס ספרופולוס זכו לכמה ימי מנוחה ואימון מאז הניצחון הגדול על הפועל ירושלים בשבת. "היה כיף, אני ניצלתי את הזמן הזה לעשות הרבה דברים שרציתי לעשות", אמר יובל זוסמן באימון המסכם, "היו לנו אימונים טובים והכנה טובה יותר מבדרך כלל. במשחק הזה אין פייבוריטית ואנדרדוג, אנחנו צריכים לשחק על היתרונות שלנו, להכניס הרבה כדורים לצבע, לא לתת סלים קלים, לשמור חכם בפיק-אנד-רול ואני מקווה שזה יצליח".

על הלחימה שמכבי הפגינה במשחקים האחרונים אמר: "אני חושב שכל אחד מנסה את הכי טוב שהוא יכול. ככה זה צריך להיות ומנסים להקשות על היריבה. באופן אישי אני לא מרגיש שמיעוט הדקות נגד באסקוניה פגע לי בקצב ולא השפיע יותר מדי כי כבר נגד ירושלים שיחקתי הרבה. אני שמח להתפתח, אני חווה הרבה דברים, מנסה ללמוד כמה שיותר ולעבוד הכי קשה שאני יכול".

זוסמן הפגין יכולת הגנתית נהדרת נגד שחקנים כמו סרחיו רודריגס וקורי היגינס, אבל חימקי תעלה ללא הכוכב,  שבד. זוסמן: "שבד הסקורר הכי טוב באירופה היום, אבל חימקי קבוצה שלמה גם בלעדיו וזה אולי יתרון קטן עבורנו, אבל יש להם מספיק שחקנים טובים".

הדפס