רואות את הפוטנציאל: ריאל ובארסה מעוניינות באבדיה

שני מועדוני הפאר מספרד בודקים אפשרות לצרפו בעונה הבאה. עם זאת, מכבי ת"א לא תמהר לשחררו לפני דראפט 2020. על פי התחזיות הגארד אמור להיבחר בסיבוב הראשון

רועי כהן
רועי כהן  11.01.19 - 13:47
תחילת כתבה

תחזיות הדראפט מנבאות לדני אבדיה להיבחר במקום גבוה בדראפט 2020, אך יש מי שמנסה לשים עליו את היד עוד לפני כן. לערוץ הספורט נודע כי שתי הגדולות של הכדורסל הספרדי, ברצלונה וריאל מדריד, הביעו לאחרונה עניין באבדיה, שממעט לקבל הזדמנויות במכבי ת"א, והשתיים בודקות את אפשרות העברתו בעונה הבאה.

יש להדגיש כי אבדיה חתום במכבי עד לשנת 2023, עם אפשרות יציאה ל-NBA בלבד. קשה לראות תסריט שבו הצהובים יסכימו להעבירו לקבוצה אירופאית אחרת לפני שייבחר בדראפט, מכיוון שמעבר של אבדיה ל-NBA צפוי לתגמל את מכבי בתשלום כספי שמן במיוחד. רק לאחרונה מכבי הרוויחה כ-650 אלף יורו על מעברו של ג'ונה בולדן לפילדלפיה, וממעברו של דראגן בנדר לפיניקס מכבי הרוויחה מיליוני שקלים. לשם השוואה, ריאל מדריד קיבלה מדאלאס שני מיליון דולרים על חוזהו של לוקה דונצ'יץ'.

אחת האפשרויות שברצלונה או ריאל עשויה להציע לאלופה הישראלית היא בעלות משותפת על הזכויות על אבדיה, תרחיש נוסף שקשה לראות את כדאיותו עבור מכבי. עם זאת, העניין המוגבר של קבוצות אירופאיות מעלה את מנייתו של אבדיה בקרב קבוצות ה-NBA. אבדיה עצמו רואה חשיבות גדולה מאוד במחנה "כדורסל ללא גבולות" שאליו זומן וייערך בשבוע האולסטאר בשארלוט.

הדפס