וויצ'יץ' לפרנקל: חוק? זוסמן שיחק כי הגיע לו

מכבי ת"א חגגה הישג גדול ברוסיה, הקרואטי עקץ את יו"ר המנהלת פרנקל שבירך את הישראלים. ספרופולוס: "הפער מוכיח שהגיע לנו", מייקל רול: "צעד משמעותי קדימה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.01.19 - 21:21
תחילת כתבה

המספרים שמאחורי הניצחון הגדול של מכבי תל אביב על צסק"א מוסקבה ברוסיה הערב (שישי) מעידים עד כמה מדובר בהישג נדיר של הקבוצה. ה-76:93 הפך לניצחון צהוב ראשון על אדמת מוסקבה אחרי 15 שנים וגם קטע רצף של 18 ניצחונות ביתיים של הרוסים.

יאניס ספרופולוס קיבל ערב פשוט אדיר מצד השחקנים שלו ובעיקר של יובל זוסמן, שקבע שיא קריירה חדש ביורוליג עם 15 נקודות, וגם מג'וני אובראיינט, אלכס טיוס וג'ון דיברתולומאו שהיו בשיאם. אחרי פתיחה הססנית בדקות הראשונות, מכבי ת"א השתלטה על המשחק והשלימה, בצדק, ניצחון מפתיע.

"אנחנו תמיד מאמינים ונלחמים עבור הניצחון, גם אם אנחנו בפיגור של 20 או 30 נקודות", אמר בסיום המאמן היווני. "היינו מאוד מרוכזים היום, מלבד הדקות הראשונות בהן איפשרנו לצסק"א נקודות קלות. באותו שלב הייתי חייב לקחת פסק זמן כדי לשנות את המומנטום ואחר כך ההגנה הפכה ליותר חזקה ושיחקנו יותר חכם".

"קראנו היטב את היריב שלנו והפער בו ניצחנו מוכיח שההתקפה שלנו הייתה טובה", ספרופולוס המשיך להתגאות ולהחמיא לחניכים שלו. "היה חשוב מאוד שהשחקנים ישמרו על ריכוז עד הרגע האחרון ואני חושב שבסך הכל הגיע לנו לנצח בצורה בה שיחקנו. הצלחנו לעצור את השחקנים המרכזיים של צסק"א והעלנו את רמת המשחק לסטנדרטים שלנו".

גם מייקל רול התקשה להסתיר את השמחה הגדולה שלו בסיום ואמר: "זה היה משחק גדול עבורנו לעשות צעד משמעותי קדימה. כל ניצחון חוץ באירופה הוא חשוב, אבל זה היה ניצחון גדול. שיחקנו הגנה חזקה מאוד, הצלחנו לשמור אותם על פחות מ-80 נקודות וזה מגיע לנו".

הניצחון היום גם הוביל להתכתשות נוספת ברשת בין המנהל המקצועי של מכבי ת"א, ניקולה וויצ'יץ', ליו"ר המנהלת שמואל פרנקל. האחרון בירך את את הישראלים על היכולת הטובה במוסקבה, הקרואטי הגיב לו: "אנחנו כל כך ברי מזל שיש חוק רוסי ביורוליג, כך שזוסמן קיבל 28 דקות. אה סליחה, אין חוק רוסי ביורוליג. זה פשוט הגיע לו! כל הכבוד 'זוס'".

הדפס