רשמי. דייויד בלאט עזב את אולימפיאקוס: מודה לכולם

המאמן הישראלי נפרד מהיוונים אחרי שנה אחת מלאה בטלטלות: "התקופה שלי פה הייתה חשובה מאוד. מצאתי משפחה". מהמועדון נמסר: "רגע קשה, היה לנו לכבוד לעבוד איתו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.10.19 - 18:15
תחילת כתבה

דייויד בלאט ואולימפיאקוס - הסוף. ברחבי התקשורת התפרסמו דיווחים על סיום דרכו של המאמן הישראלי בקבוצת הפאר היוונית, וכעבור מספר דקות הפכו לרשמיים עם ההודעה שפרסם המועדון.

"אחרי שיחה ארוכה ומכובדת בין בעלי המועדון לביני, החלטנו להפריד כוחות עבור האינטרס הטוב ביותר של שני הצדדים", אמר בלאט לאתר הרשמי. "הזמן שביליתי ביוון עם אולימפיאקוס היה משמעותי עבורי. אני מודה על האנשים והמשפחה שמצאתי פה. יש לי רק כבוד והערכה לשחקנים והצוות איתם נהנתי לעבוד ואני מאחל להם רק טוב".

"זהו רגע קשה עבור כולנו משום שאנחנו נפרדים ממאמן גדול, אבל חשוב יותר מאדם נהדר", נמסר מהמועדון. "היה לנו את הכבוד לעבוד עם אחת הדמויות הגדולות בעולם הכדורסל וקיבלנו הרבה מאוד מהנוכחות שלו בקבוצה. בלאט שירת את המועדון בעקביות, אומץ והתחשבות ברגעים הקשים שלנו. הוא תמך בכל החלטה שהיינו צריכים לעשות. אנחנו מודים לו מאוד על כל מה שהציע לקבוצה ומאחלים לו את הטוב ביותר מבחינה אישית ומקצועית".

כזכור, לפני חודש וחצי הודיע בלאט על כך שחלה בטרשת נפוצה, אבל הדבר לא מנע ממנו להמשיך לאמן את אולימפיאקוס במסגרת היורוליג, כאשר עוזריו מדריכים את הקבוצה בליגה המקומית השנייה. למרות זאת, הערב (ראשון) בלאט והקבוצה הפרידו כוחות.

המאמן הישראלי מסיים קדנציה של שנה וקצת בקבוצה היוונית, אחרי שבעונה שעברה סיים את היורוליג כבר לאחר הליגה הסדירה ולא הגיע לפלייאוף. סיבה אפשרית נוספת להתפטרותו נובעת מהריצה השלישית של הקבוצה: היא חוותה הפסד גם בגביע לקבוצת אנאטוליה בהפרש של 15 נקודות, וגם הובסה ע"י וילרבאן.

בלאט בן ה-60 יחפש להעיר מחדש קריירה מפוארת, בה זכה בין היתר ביורוליג (עם מכבי ת"א ב-2014), ביורוקאפ (עם דרושפאקה ב-2018), במדליית ארד באולימפיאדת לונדון 2012 ובאליפות המזרח של ה-NBA בעונת 2014/15 עם קליבלנד קבאלירס.