יורוליג 2020/2021
קבוצה מש’ נצ’ הפסד הפרש
1 אלבה ברלין 0 0 0 0
2 אנדולו אפס 0 0 0 0
3 מילאנו 0 0 0 0
4 הכוכב האדום בלגרד 0 0 0 0
5 צסק"א מוסקבה 0 0 0 0
6 ברצלונה 0 0 0 0
7 באיירן מינכן 0 0 0 0
8 פנרבחצ'ה 0 0 0 0
9 חימקי מוסקבה 0 0 0 0
10 באסקוניה 0 0 0 0
11 וילרבאן 0 0 0 0
12 מכבי תל אביב 0 0 0 0
13 אולימפיאקוס 0 0 0 0
14 פנאתינייקוס 0 0 0 0
15 ריאל מדריד 0 0 0 0
16 ולנסיה 0 0 0 0
17 ז'לגיריס קובנה 0 0 0 0
18 זניט סנט פטרסבורג 0 0 0 0

מה עם היתר? תמונת מצב של שאר קבוצות היורוליג

הליגות של חלק מהן כבר נסגרו, אחרות התירו לזרים שלהן לשוב לארצם ולכמה יש תקווה שעדיין יחזרו לשחק במסגרת המקומית. אחרי המכתב של מכבי תל אביב למנהלת בנוגע להתנגשות בין ליגת העל למעפל האירופי הבכיר, בדקנו מה קורה אצל היריבות שלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.20 - 21:50
תחילת כתבה

מכבי תל אביב איימה שבמידה שהיורוליג תחזור ייתכן שתפרוש מליגת העל ועוררה סערה בכדורסל הישראלי. העומס והמפעלים שיתנגשו אכן עלולים להפריע לצהובים בשתי המשימות שעומדות לנגד עיניהן וזה הזמן לבדוק מה עם שאר היריבות שלהם במפעל האירופי הבכיר. אלה שעדיין לא שבו לאימונים, הליגות שבוטלו והקבוצות שאיפשרו לזרים לשוב לארצם. תמונת מצב.

אנדולו אפס - ראשי הליגה הטורקית, שהייתה האחרונה שהפסיקה את פעילותה, יתכנסו היום בשעה 14:00 וידונו בעתיד הליגה. בינתיים, אנדולו עסוקה בעיקר בשמירה על נכסיה ובחיזוק הקבוצה לקראת העונה הבאה. הקבוצה פתחה את שערי האולם לשחקניה על מנת שישמרו על כושר, אך לא החלו אימונים קבוצתיים.

ברצלונה וריאל מדריד - הליגה הספרדית נמצאת בעיצומן של הכנות אחרונות לטורניר סיום עונה, אבל הידבקות של שחקני סראגוסה וחובנטוד עלולה להקשות. על פי המתווה הקיים, 12 הקבוצות יחולקו לשני בתים ויתחרו על שני המקומות הראשונים - כשלאחר מכן יתקיים פיינל פור. ההחלטה הסופית תתקבל ב-31 במאי, כמעט שבוע אחרי החלטת היורוליג, וריאל מדריד וברצלונה, בניגוד למכבי ת"א, התנדבו לארח. תאריך הסיום: עד ה-10 ביולי.

בקייס של בארסה, הקבוצה צפויה לקיים בדיקות לשחקנים מחר (שני), ואם הכל ילך כשורה האימונים יחלו בימים הקרובים, כשעל פי הדיווחים, השחקנים הזרים קבלו הוראה להישאר בספרד. גם ריאל אמורה לחזור לאימונים במהלך השבוע הנוכחי, בכפוף לבדיקות כמובן, אך לא מגע.

צסק"א מוסקבה - רוסיה בשיא משבר הקורונה, ה-VTB כבר סגרה את שעריה לפני קרוב לחודש, ולא נראה כאילו תשוב לפעילות, מה שיקל על צסק"א בחזרה למגרשים - אבל לא נראה כאילו הענקית הרוסית כל כך מתלהבת לחזור. נשיא צסק"א אמר לפני ימים ספורים שהעונה הזו "נחשבת כמתה" וכי יש להתכונן לעונה הבאה - והוא מקווה שכולם יהיו מאוחדים איתו ב-24 במאי, היום בו יקבלו החלטות ביורוליג.

פנאתינייקוס - העונה ביוון הגיעה לסיומה מוקדם מהצפוי ופאו, נטולת המאמן, מחכה לסוף החודש כדי לדעת מה צופן עתיד היורוליג. עד שזה יקרה, השחקנים עדיין שומרים על כושר באופן פרטני, בתקווה לשוב למגרשים במהרה.

ז'לגיריס קובנה - הליגה הליטאית הסתיימה לה בדומה לרוב הליגות האירופיות. השחקנים הזרים של ז'לגיריס נמצאים בארצם ולאחרונה ה-GM שפאוליוס מוטייניונאס טען שיהיה אפשרי לסיים את העונה בלעדיהם, אבל זה לא יהיה אותו הדבר. השחקנים עדיין לא שבו לאימונים קבוצתיים.

חימקי מוסקבה - כאמור, ה-VTB כבר לא חלק מהסיפור ולחימקי, כמו ללא מעט אחרות, נותרה רק ליגת היורוליג. אלא שחימקי, בניגוד לאחרות, כבר איפשרה לשחקנים הזרים לחזור לביתם ואף נפרדה מאחד מכוכביה, אנתוני גיל. שאר השחקנים, שומים על כושר באופן פרטני.

פנרבחצ'ה - כאמור, עתיד הליגה הטורקית יקבע מחר (שני) ככל הנראה, אך עושה רושם שפנר מעדיפה את הליגה המקומית על היורוליג. לפני חודש היה זה הג'נרל מנג'ר שהביע התנגדותו לחזור למגרשי היורוליג, כאשר שבועיים לאחר מכן גם ננדו דה קולו, כוכב הקבוצה, טען כי תכנית סיום העונה לא נראית לו ריאלית. בינתיים, פנר ממתינה להחלטת הליגה הטורקית וליגת היורוליג כדי לשוב לאימונים.

ולנסיה - בספרד עדיין יוצרים מתווה לחזרת הליגה המקומית כשב-20/5 תיערך ישיבה בה צפויה להחליט על מתווה להכרעת העונה (ככל הנראה 12 קבוצות שייאבקו על התואר במגרש אחד). עד סוף החודש אמורה להתקבל החלטה בנושא לכאן או לכאן. בינתיים, ולנסיה שבה לאימונים קבוצתיים תחת הגבלות.

אולימפיאקוס - העונה בליגה היוונית הסתיימה ואולימפיאקוס עדיין תלויה בשאלה האם יוחלט להשיב את עונת היורוליג. בינתיים, השחקנים עורכים אימונים ביתיים.

מילאנו - גם העונה בליגה האיטלקית בוטלה. מילאנו תחזור לפרקט רק במידה שהיורוליג תחליט לשוב לפעילות. בינתיים, השחקנים שעדיין נמצאים באיטליה עורכים אימונים ונערכים ליום בו ישובו לפרקט.

באסקוניה - בספרד עדיין יוצרים מתווה לחזרת הליגה המקומית כשב-20/5 תיערך ישיבה בה צפויה להחליט על מתווה להכרעת העונה (ככל הנראה 12 קבוצות שייאבקו על התואר במגרש אחד). עד סוף החודש אמורה להתקבל החלטה בנושא לכאן או לכאן.  בינתיים, ב-14.5 הקבוצה תשוב לאימונים קבוצתיים ותנקוט באמצעי זהירות.

הכוכב האדום - עתיד העונה בליגה האדריאטית עדיין לא ברור, למרות שבסוף החודש הקודם הקבוצות הביעו רצון לסגור אותה. נשיא הכוכב סיפר שהיו מקרי מוות במשפחות של חלק מהשחקנים וכי יערכו להם בדיקות דם לפני שיחזרו לאימונים בשבוע הקרוב.

וילרבאן - בתחילה דווח שהליגה הצרפתית נסגרה, אבל עדיין לא הוחלט לסיים את העונה. בינתיים, וילרבאן עדיין לא שבה לאימונים ואפשרה לזרים שלה לשוב למולדתם.

אלבה ברלין - בגרמניה הודיעו כי הכוונה היא להמשיך את העונה במהלך החודש והיא לא תסתיים מאוחר יותר מה-30.6. בינתיים השחקנים הזרים של אלבה שבו לארצם והקבוצה עדיין לא שבה לאימונים.

באיירן מינכן - בגרמניה הודיעו כי הכוונה היא להמשיך את העונה במהלך החודש והיא לא תסתיים מאוחר יותר מה-30.6. למרות זאת, הבווארים עדיין לא שבו לאימונים קבוצתיים.

זניט סנט פטרסבורג - רוסיה נמצאת בשיא המשבר וה-VTB לא תשוב העונה. השחקנים עורכים אימונים ביתיים ועדיין לא שבו להתאמן על פרקט.