פסימיות: שחקני היורוליג לא רוצים לחזור

לאחר הפגישה, הרוב המכריע נגד המשך העונה. ההכרעה בשני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.05.20 - 21:32
תחילת כתבה

ההכרעה לגבי עתיד עונת היורוליג צפויה להתקבל ביום שני הקרוב, לאחר שיחת ועידה בין ראשי המועדונים, אבל עוד קודם מזכ"ל המפעל, ג'ורדי ברתומאו, שוחח עם הקפטנים של הקבוצות בניסיון לעשות עבורם סדר באפשרויות לחידוש העונה.

לאחר הפגישה הווירטואלית שנערכה, ישנה פסימיות לגבי המשך העונה כשהרוב המכריע של השחקנים לא מעוניין לחזור לשחק. השחקנים הביעו חשש ממצב הווירוס ברוב המדינות והזהירו מפני מכת פציעות בעקבות הכנה לא מספקת. התוכנית של היורוליג הוצגה להם, אך הם עדיין הביעו התנגדות.

עוד לפני, אחד הכוכבים הגדולים ביורוליג, אם לא הגדול שבהם, התבטא באופן חד וברור באשר לסוגיה. "ראשית, זה לא סוד שמאז הופסקה העונה לשחקנים לא הייתה את האפשרות להישאר בכושר ברמה גבוהה", פתח שיין לארקין, כוכבה של מוליכת היורוליג, אנאדולו אפס, והוסיף: "בנוסף לסיכון בהידבקות בנגיף הקורונה, גם הסיכוי להיפצע הוא גבוה הרבה יותר. זו לא הפסקה טיפוסית של עונה בה השחקנים יכולים להמשיך לעבוד על שיפור היכולות הפיזיות שלהם. בחודשיים האחרונים רוב גדול של השחקנים לא יכולים היו לשמור על כושר. זה לא אידיאלי - מנטלית ופיזית - לזרוק אותנו חזרה לאווירה אינטנסיבית ותחרותית".

המסר של הגארד האמריקני, מלך הסלים של היורוליג עם ממוצע של 22 נקודות למשחק, הפך ברור עוד יותר בהמשך הפוסט שפירסם בחשבון האינסטגרם: "היורוליג ידועה כאחת מליגות הכדורסל הטובות בעולם. כל קבוצה ראויה להזדמנות שווה לזכות ביורוליג, אך בעקבות המגפה הזו לקבוצות ולשחקנים רבים לא הייתה את האפשרות להתכונן כמו אחרים. אני לא חושב שאליפות היורוליג צריכה להיות מוכרעת על פי למי הייתה את היכולת להתאמן ולמי לא. ההפסקה הארוכה הזו יצרה ללא ספק יתרון לא הוגן לחלק מהשחקנים והקבוצות".

כזכור, שיין לארקין ואנאדולו אפס הוליכו את טבלת היורוליג לאחר 28 מחזורים, במסגרתם הפסידו ארבע פעמים בלבד, כולל למכבי תל אביב בהיכל מנורה מבטחים. לארקין עצמו סיפק כמה וכמה הופעות בלתי נשכחות לאורך העונה, כולל אחת של 49 נקודות ו-10 שלשות מול באיירן מינכן. מדובר בשיא נקודות למשחק בודד ביורוליג.