ניק קלאת'ס: "העונה הבאה? אחת הטובות שהיורוליג תדע"

הרכז שבר שתיקה, החתימה בבארסה מתקרבת? וגם: אנדולו המועמדת הבכירה לקלוט את ברקהוף

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.06.20 - 16:19
תחילת כתבה

עונת היורוליג אמנם הסתיימה בטרם עת, אבל ההכנות לעונה הבאה רק צוברות תאוצה: אחרי שניקולה מילוטינוב וצסק"א ירו אמש את יריית הפתיחה של הקיץ, 'ספורטנדו' כבר רומזים על רעידת האדמה הבאה: האם ניק קלאת'ס חתם כבר על החוזה בברצלונה?

קלאת'ס, כידוע, הודיע כבר לראשי פנאתינייקוס שלא ימשיך בקבוצה בעונה הבאה - זאת על אף שיש לו חוזה בשכר של 2.2 מיליון יורו - כיוון שפאו טענה שלא תוכל לעמוד בשכרו ודרשה ממנו לקצץ. הסיבה? ככל הנראה הקשיים הכלכליים אליו נקלע בעלי המועדון, דמיטריס יאנאקופולוס, שבעתיד גם עשויים לקחת חלק פעיל בהחלטה האם להישאר ביורוליג או לעזוב לליגת האלופות של פיב"א, על פי דיווחים שונים.

בינתיים, מרגע הוצאת ההודעה ועד היום, כל אירופה נכנסה למצב של כוננות תחת השאלה מי תשים את ידה על הרכז המבוקש ביבשת? ברצלונה, בצורה לא כל כך מפתיעה, הקדימה את כולם ושמה על השולחן הצעה לשלוש שנים בת 5.5 מיליון יורו נטו, הצעה שקשה לסרב לה. ואכן, בשבועות האחרונים נראה היה שקלאת'ס נוטה לקבל את ההצעה, אך כעת, על פי רמיזה עבה של הכתב הבכיר של 'ספורטנדו', אלסנדרו מגי, עושה רושם שהחתימה קרובה מתמיד.

בינתיים, בשיחה עם אתר היורוליג הרשמי, קלאת'ס סיפר כמה הוא מחכה לעונה הבאה, בלי להתייחס כמובן לקבוצה בה יפתח את אותה עונה. "עצירת העונה היא החלטה קשה מנשוא, אבל היא הנכונה", אמר קלאת'ס. "הבריאות של השחקנים ומשפחותיהם בראש סדרי העדיפויות. אין ספק שהעונה הבאה תהיה לא קלה, אבל אני חושב שזו תהיה אחת העונות הטובות שהיורוליג ידעה. השחקנים יהיו רעננים, מוכנים, חסרי סבלנות ועם מוטיבציה אדירה. אני מצפה לזה בדיוק כמו האוהדים".

קלאת'ס הוא כמובן השם החם של הקיץ עד כה, אבל הוא לא לבד: על פי 'יורוהופס', ראיין ברוקהוף, שהוזכר כמועמד למכבי ת"א בקיץ הקודם, מושך עניין רב גם הפעם - ועושה רושם שהמועמדת הרצינית ביותר לקלוט אותו היא לא אחרת מאשר אנדולו אפס, שמכוונת גבוה גם בעונה הבאה. היכן ינחת הקלעי האוסטרלי? והאם ברצלונה באמת תהיה זו שתצליח להנחית את קלאת'ס? אנחנו נמשיך לעקוב.