יורוליג 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד הפרש
1 ברצלונה 0 0 0 0
2 אולימפיאקוס 0 0 0 0
3 ארמאני מילאנו 0 0 0 0
4 ריאל מדריד 0 0 0 0
5 מכבי תל אביב 0 0 0 0
6 אנדולו אפס 0 0 0 0
7 מונאקו 0 0 0 0
8 באיירן מינכן 0 0 0 0
9 באסקוניה 0 0 0 0
10 אלבה ברלין 0 0 0 0
11 הכוכב האדום בלגרד 0 0 0 0
12 פנרבחצ'ה 0 0 0 0
13 פנאתינייקוס 0 0 0 0
14 וילרבאן 0 0 0 0
15 ז'לגיריס 0 0 0 0
16 וירטוס בולוניה 0 0 0 0
17 ולנסיה 0 0 0 0
18 פרטיזן בלגרד 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ברגע שעברה לפיב"א, י-ם הפכה להיות מועדון קטן"

מנכ"ל היורוליג, ג'ורדי ברתומיאו, בראיון בלעדי ל"חדשות הספורט": העקיצות לפיב"א ("אנחנו לא משלמים כסף למועדונים"), המכתב מארגון השחקנים למנהלת ("לא מבין למה הוא נחשב לא ראוי"), האיום של פנאתינייקוס, העתיד הכלכלי ביורוליג וההשוואה ל-NBA

מירי נבו ועמרי מנהיים  04.06.20 - 07:00

עונת 2019/20 תיזכר לעד בהיסטוריה של היורוליג. לראשונה בתולדות המפעל הבכיר ביבשת, לא נקבעה אלופה, זאת בעקבות נגיף הקורונה, שעצר את המשחקים לאלתר. הערב (חמישי) מנכ"ל היורוליג, ג'ורדי ברתומיאו, העניק ראיון בלעדי ל'חדשות הספורט' ודיבר על ההשלכות הכלכליות, המאבק מול פיב"א והמכתב המדובר שהגיע מארגון השחקנים למנהלת הליגה הישראלית.

"אם פיב"א מציעה כסף למועדונים מסוימים, ואני מבין שהמועדונים האלה מגיעים לזמן קצר, אז ההצעה הזו תהיה ככל הנראה אטקטיבית בעיניהם", אמר ברתומיאו על הארגון המתחרה, "חבל שהטווח הקצר מסכן את העתיד של המועדונים, כי ראינו מקרים בעבר שמועדונים לקחו החלטה בכיוון הזה, ואני לא רואה שהם השתפרו משמעותית. ראינו את זה בירושלים ובבאמברג, המועדונים הופכים לקטנים יותר. אני מאמין שבשורה התחתונה, לא מדובר בהצלחה גדולה עבור המועדון. אנחנו מעולם לא הצענו כסף לקבוצות, אבל לפיב"א יש מדיניות אחרת".

"העתיד של פנאתנייקוס לא יהיה טוב מחוץ ליורוליג", אמר ברתומיאו על האיום של היוונים לעזוב את המפעל, "כמובן שאני מצפה מהם להישאר. פנאתינייקוס זה מועדון ענק בקנה מידה אירופי, הם חלק מההיסטוריה של הכדוסל האירופי ואני יודע שיש להם קשיים, אבל לכל המועדונים יש קשיים, כך שהם לא יוצאים מן הכלל. אני מאמין שהם יישארו איתנו כי כשאתה עוזב את היורוליג, אתה מאבד ההזדמנות להציע לאוהדים שלך את מוצר הכדורסל הטוב באירופה".

"זה זמן להביט קדימה", התייחס המנכ"ל להכנות לקראת העונה הבאה, "אנחנו רואים במשבר הזה הזדמנות לפתור בעיות, ונעבוד עם הקבוצות כדי לזהות את הבעיות הללו ולפתור אותן בדרכים הנכונות. עם זאת, כרגע הפוקוס שלנו הוא להכין את העונה הבאה, לחזור חזקים יותר ולהציע לקבוצות שלנו מה שאנחנו לא יכולים להציע כרגע".

"אנחנו לא יכולים להתעלם מכך שבעקבות ההבדלים בתקנות ובהחלטות של הממשלות השונות, לא נראה פורמט אחיד באירופה בעונה הבאה", הודה ברתומיאו בבעיות שיהיו עקב הקורונה, "כנראה שבמדינות מסוימות תהיה הגבלה על כמות הקהל, או שיהיה איסור גורף על כניסת הקהל, ובמדינות אחרות כנראה שלא תהיה הגבלה, אז כנראה שכתוצאה מזה יהיו לחלק מהמועדונים בעיות כלכליות".

"ל-NBA יש את החופש והגמישות לקחת כל החלטה", השווה ברתומיאו לכדורסל בארה"ב, "הם לא צריכים לשלב את לוחות הזמנים שלהם עם שום לוח זמנים אחר, כולל של הנבחרות הלאומיות, כמו שכולם יודעים. זה טוב בשבילם, הם יכולים לקבוע משחקים לאוגוסט וספטמבר ואז להחתיל את העונה הבאה בדצמבר".

ברתומיאו התייחס גם למכתב שנשלח מארגון שחקני היורוליג למנהלת הליגה הישראלית, בו דרשו השחקנים לבחון בשנית את חזרת הליגה: "אני לא מבין למה המכתב שארגון השחקנים שלח למנהלת הליגה נחשב לא ראוי, איגוד השחקנים דואג לאינטרסים של השחקנים, ואני חושב שאנחנו צריכים לתת להם להשמיע את דעתם ולכבד אותה. המחויבות של ארגון השחקנים היא לדאוג לשחקנים, זה הכל".